Homeopatik ilaçlar, akut vakalarda bize hızlı yardım sağlayan dostlarımızdır.

Soğuk algınlığı, yaralanmalar, böcek ısırıkları gibi durumlarda bize yardım eder, onun dışında iltihabı azaltabilir veya mideyi sakinleştirebilir vs.

Aşk acısı, sınav heyecanı, hayal kırıklığı vb. travmatik olaylar söz konusu olduğunda bile, zihinsel veya fiziksel semptomları hafifletmek, hatta yok etmek için ilk tercih olabilirler. Ancak bu ilaçların size gerçekten yardımcı olabilmesi için, kendi kendine tedavide de homeopati kurallarına uyulmalıdır.

Onları tedavi etmek için en önemli semptomlar ( anahtar semptomlar) bilinmelidir ve bu semptomları neyin daha iyi veya daha kötü hale getirdiğini bilmek vazgeçilmez kurallar arasındadır.

Dr. Samuel Hahnemann ‘a göre 4 temel kuralı takip etmek de önemlidir, böylece yan semptomlar olmadan hızlı ve komplikasyonsuz bir iyileşme elde edebilirsiniz.

Tedavi söz konusu olduğunda, akut veya kronik rahatsızlıklardan muzdarip olmanız büyük bir fark yaratır. Kronik rahatsızlıklar, Organon ilkelerine göre eğitilmiş deneyimli homeopatların kontrolünde olmalıdır. Ancak akut tedavilerde bile, homeopatinin 4 ilkesine hakim olmalısınız.

Kronik vakalarda ilk anamnez iki/üç saat kadar sürer. “Basit” olduğu düşünülen enfeksiyonlar veya yaralanmalar durumunda, akut hastalıklar konusunda eğitilmiş bir kişi, belirli semptomlara dayalı olarak çok hızlı bir şekilde uygun bir ilaç bulabilir. Semptomlar oldukça hafif ve spesifik değilse, bireysel olarak uygun bir homeopatik ilaç bulmak neredeyse imkansızdır.

Daha sonra doğru ve belirgin semptomların gelişmesini beklemeniz gerekir. Ancak o zaman gerçek bir homeopatik ilaç bulabiliriz. Bunun yerine, bu durumlarda kişi dinlenme ve hafif yiyecekler, çay veya boyun sargısı gibi destekleyici önlemler yoluyla kendi kendini iyileştirmeyi desteklemelidir.

Akut bir duruma, tedavi edilmesi gereken daha ciddi rahatsızlıklar eşlik ettiğinde, her zaman çok uygun olan bir homeopatik ilaç bulmak arzu edilir.

Bulunan ilaç iyi gelmediyse, semptomlar tekrar değerlendirilip 2.ilaç verilir ve bundan sonra herhangi bir iyileşme olmazsa, lütfen bir doktora görünün.

Doğru homeopatik ilaçla, yalnızca akut durum değil, aynı zamanda genel sağlık durumu da iyileşir ve yan etki yapmaz.

Ama antibiyotiklerle tedavi edilen akut durumlarda yan etkilerden bahsetmeye gerek yok, antibiyotiklerle kötüleşme eğilimi gösterir.

Ayrıca, birçok enfeksiyona antibiyotiklerin hiçbir etkisinin olmadığı, virüslerin neden olduğunu da unutmayın.

Antibiyotik tedavisinin birçok durumda etkisiz olduğu (bronşit ve çoğu ishal için) veya çok az etkili olduğu (sinüzit, orta kulak iltihabı ve kızıl dahil boğaz iltihabı için) kanıtlanmıştır, hatta yeniden enfeksiyon riski sıklıkla artar.(orta kulak ve boğaz iltihabı için).

Ateşli bir enfeksiyon meydana gelirse, homeopat mutlu olur (ama genellikle hasta mutlu olmaz) ve bunu güçlü bir bağışıklık sistemi olarak değerlendirir.

Tehdit edici semptomlar olmadığı ve genel durum makul derecede iyi olduğu sürece ateş tolare edilmelidir ve enfeksiyon genellikle kendi kendine geçer.

İlk yardım kursumuzda Homeopatik ilaçları güvenli ve yan etkisi olmadan nasıl kullanacağınızı ve akut tedaviler için temel bilgilerin neler olduğunu Ekibimiz aracılığıyla öğreneceksiniz.

Bir sonraki eğitim  9-10 -16-17 Nisan 2022 tarihlerinde yapılacaktır.

Ben ve Ekip Arkadaşlarım sizi homeopati öğrenmeniz için bekliyoruz!

Sevgilerimle Rita Berta Kaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir