Hahnemann’ın kuantum fiziğiyle nasıl bir bağlantısı olabilir? Dr. Samuel Hahnemann, 10 Nisan 1755’te “eski ve modern olmadığını ” düşündüğümüz bir dönemde doğdu! O dönem  hakkında bildiğimiz, düşündüğümüz tek şey bu mu??? Eski ve modern olmayan…

Friedrich Samuel Hahnemann yoksul bir aileden geliyordu ve yetenekli bir öğrenciydi. 12 yaşındayken Yunanca ve Latince olmak üzere iki yabancı dil konuşuyordu. Okul harçlarından muaf tutuldu ve daha sonra St. Princely School’dan burs aldı.

Okulda uygulanan “Sapere aude” sloganı  “bilgili olmaya cesaret et” anlamına gelen bir Latin atasözüdür.

Daha sonra Leipzig’de tıp eğitimine devam etti. Bu süre zarfında dil öğreterek (hayatı boyunca 7 dili çok iyi konuşabilmişti) , fizyolojik ve tıbbi eserleri Almancaya çevirerek geçimini sağladı.

Dr. F. Samuel Hahnemann sürekli öğreniyordu. Genç bir doktor olarak homeopatik prensibi keşfetti: Similia similibus curentur – “Benzer, benzerle iyileşir.”

Hahnemann, homeopatik tıbbın etkisini maddi olmayan bir eylem tarzının, daha ziyade “dinamik”, gayri resmi bir boyutun belirlediğini varsaydı ve kuantum fiziği bunu 30 yıl önce kanıtladı. Heteropatide yaygın olan ilaç üretme süreci (öğütme, seyreltme, çalkalama) “tıbbi maddenin içsel özünü ortaya çıkarır”. Hahnemann da bu güce “dinamik güç” adını verdi.

Bugünlerde muhtemelen simya prensiplerine dayanan ve enerji seviyesinde katalizör görevi gören frekans veya titreşim veya rezonans araçları hakkında konuşmayı tercih edeceğiz.

Bu çözümlerin özü, kullanıcıya bu dönüşümü gerçekleştirme konusunda itici güç görevi gören bilinçli sudur. Hahneman'dan bu yana homeopatlar, çeşitli homeopatik ilaçların , eksik bilgileri aktararak hasta kişiyi etkileyen bilgiler içerdiğine inanıyorlardı.(Bu bilgi artık çeşitli araştırmalarla doğrulanmıştır)

Bütün bunlar ve çok daha fazlasını Dr. F.Samuel Hahnemann bundan 200 yıldan fazla bir süre önce anlamış ve eserlerinde yazmıştı. Onun zamanında onunla alay ediliyordu ve “frekans, titreşim veya rezonans araçlarıyla” çalışan bizler de bir dereceye kadar hâlâ alay ediliyoruz.

Ancak sadece frekans aktarımıyla çalışan dijital medyanın gelişmesiyle birlikte kuantum fiziği ve bu şifa tedavilerinin etkilerinin giderek daha hızlı doğrulandığı bir dönemde yaşıyoruz. Bu yüzden 200 yıldan fazla bir süre sonra Dr. F.Samuel Hahnemann‘a doğum gününde, ona hak ettiği onuru ve saygının verilmesini diliyorum!

İyi ki doğmuşsun hocam Dr. F. Samuel Hahnemann.

Sevgilerle, Homeopat Rita Berta Kaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir