Mağdur olma, yaratıcı ol! Son 2 yıldan öğrendiğim bir şey varsa o da kendimizi “bilgi güçtür” diye eğitmemiz gerektiğidir.

Çoğu insan bağışıklık sisteminin ne kadar önemli olduğunu bilmez, oysa ki  bağışıklık sistemi yaşam gücü tarafından kontrol edilir. Homeopatik olarak konuşursak, yaşam gücü dengedeyse güçlüdür. Bir çok insan “virüs”ten çok korktu . Halbuki yaşam gücünün dengede kalması gerektiğini herkes bilseydi bu korkudan uzak kalırdı.

İşte bunu öğrenip, önem verirsek, o zaman şu anda etrafımızda vızıldayan milyonlardan hiçbir virüs ve ayrıca etrafımızdaki ve içimizdeki milyonlardan hiçbir bakteri bize zarar veremez. Bir homeopat olarak yılların deneyimi sayesinde yaşam gücü hakkında bu bilgiye sahip olduğum için, tabii ki korkmadım.

Sapere Aude – Bilmeye cesaret et.

Virüsü inkar etmiyorum, milyonlarca virüs grubu gibi bu ve bunun gibi virüsler, ancak bağışıklık sistemimizi güçlendirirsek kendimizi koruyabiliriz. Bu yüzden hazır olun çünkü, bir sonraki hastalık/enfeksiyon zaten planlanıyor, her gün medyada duyuyoruz.  Korku en büyük salgındır ve sayısız hastalığa neden olabilir.

Lütfen haber izlemeyi bırakın, bunlar uyuşturucu gibidir, bilinçaltımız için özel olarak yapılmıştır!

Korku verilerek hastalanmamız için izlemeyi bırakın.

Daha önce defalarca söylendiği gibi, bilinçaltı yalan ile gerçeği ayırt edemez. Dünyayı nasıl gördüğünüz tamamen size kalmış!

Baharda açan çiçekleri, çocukların kahkahalarını görün ya da savaşı ve ıstırabı görün. Hangi programları açacağınız veya hangi kitapları okuyacağınız size kalmış.

Bu virüsler veya bakterilerle ilgili değil, yaşam gücü belirli dış veya iç dürtüler tarafından bozuluyor (Organon § 9-10), dengesini kaybediyor ve bu sayede virüsler içeri girebilir. Yaşam gücünün savunma mekanizması daha sonra örneğin hapşırma, öksürme, yırtılma, cilt semptomları veya en iyisi ateş gibi alerjik reaksiyonlara neden olur.

organon

Organon § 9

Sağlıklı durumdayken mutlak bir hakimiyeti olan ve fiziksel bedene (organizmaya) hayat veren manevi yaşam gücü (dynamis) , vücudun tüm kısımlarının his ve faaliyetlerini ,hayranlık uyandıran bir uyum içinde tutmaktadır.Böylece , içimizdeki akıllı güç , bu sağlıklı ve hayat dolu aracı , varoluşumuzun en yüksek amacına hizmet etmek için özgürce kullanabilmektedir.

Organon  § 10

Maddi bir organizma,yaşam gücü olmadan hastalıkta organizmayı canlı tutan bu manevi varlık (yaşam gücü) sayesinde , tüm hislerin ve hayati fonksiyonların hissedemez,hiçbir faaliyet gösteremez ve varlığını koruyamaz. Sağlıkta ve devam etmesi mümkün olur.

Evet doğru okudunuz, en iyisi “ateş”. Ateş özellikle nispeten sağlıklı insanlarda, özellikle çocuklarda 39 C’ye kadar, bir veya iki gece için kötü bir şey değil, aksine bağışıklık sistemimizin ne kadar güçlü olduğunu gösterir.

Dış dürtüler herhangi bir şey olabilir, örn. Havada, ilkbaharda, dolunayda veya yeni ayda, böcek ısırığı, kötü yemek, yaralanmalar, şok, aşk acısı veya diğer kederler nedeniyle meydana gelen değişiklikler. Liste sonsuza kadar devam ettirilebilir.

4 günlük homeopatiye giriş kursumuzda homeopatinin temel kavramlarını, kendinizi ve sevdiklerinizi nasıl koruyacağınızı öğreneceksiniz. Akut vakalarda nasıl kullanılacağını, 16 homeopatik ilaç öğreniyorsunuz ve bu sayede , hastanelerin Acil bölümlerini biraz daha rahatlatabilirsiniz. Küçük acil durumlarda, homeopatik tedavi harikalar yaratır.(Kronik hastalıkların tedavisinde de harikalar yaratır. Fakat bunun için deneyimli bir homeopattan destek alınmalıdır.)

Yine mağdur olmayın, hayatınızın yaratıcısı olun, sağlıklı ya da hasta, mutlu ya da üzgün olmanız sizin sorumluluğunuzdadır. Bilmeye cesaret et ve senin için varlığından haberdar olmadığın kapılar açılacak.

Sapere Aude – bilmeye cesaret edin!

Sevinç ve sevgiyle, Rita Berta Kaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir