Hele ki bu dönemde bilmemiz ve barış frekansında bir araya gelmemiz çok önemli!

Emanuel Kant’ın dediği gibi “Bilmeye cesaret edin” ya da başka bir söz vardır:

“Bilgi güçtür” ve ancak birlikte güçlüyüz!

Aslında çok olan biziz ama medya bizim gibi düşünen insanların çok daha fazla olduğunu göstermiyor. Bu tabloya daha ayrıntılı bakarsanız, yalanlara ve insanların korkusuna dayanan tüm savaşların arkasında birkaç küçük ama güçlü grup var.

Sayımız her geçen gün artıyor ve bize yardım etmek için çok şey yapabilirsiniz! Nasıl?

Öncelikle harika bir varlık olduğunuzun ve her şeye morfogenetik alan aracılığıyla bağlı olduğumuzun farkına varmalısınız.

Eğer siz de birçok insan gibi bilincinizi her gün 3 dakika ya da daha fazla süreyle “Her geçen gün daha iyi hissediyorum, her geçen gün daha sağlıklı, daha zengin ve daha mutlu oluyorum ve barış her gün tüm dünyaya yayılacak” sözleriyle yeniden kodlarsanız, bu şekilde birlikte çok daha fazla güçleniriz.

Çünkü biz bir insan ailesiyiz. Bu günlük olumlama sayesinde kendinizdeki ve etrafınızdakilerdeki değişimi hızla fark edeceksiniz. Kendiniz için sevdiğiniz bir şey yapın; dua etmek, yoga yapmak, koşmak, doğa içinde yürüyüş yapmak vs…

Kahkaha, olumlu düşünme, ho oponopono vb. size iyi gelen bir şey olmalı. Bunu 3 hafta boyunca yaparsanız hayatınız çok değişecek. Bunu yapabilmeniz için sağlığınızı dengede tutmanız önemlidir, çünkü fiziksel ve ruhsal sağlığınız olmadan yukarıda anlatılanları yapamazsınız.

Homeopati bu yüzden bu kadar önemli çünkü 220 yıldır her zaman aynı şekilde iyileşmenin doğru ilacını, açıkça görülebilen semptomlara dayanarak buluyor.

Bizler içsel bir yaşam gücü tarafından uyum içinde tutulan enerjik bir varlığız.

Eğer denge bozulursa, çeşitli nedenlerle onu benzer bir homeopatik/enerjik ilaç kullanarak yeniden dengeye getirebiliriz.

Allopatinin yalnızca semptomları baskıladığını anlamak önemlidir, ancak homeopati doğru kullanıldığında problemler/semptomlar hızlı, nazik ve kalıcı bir şekilde çözülür! Bunları kendiniz ve aileniz için öğrenirseniz, kendiniz ve sevdikleriniz için sağlıklı, zengin, mutlu, huzurlu ve uyumlu bir yaşam için çok şey başarabilirsiniz.

Hiç tıp eğitiminiz olmadığı halde homeopatiyi nasıl öğrenebileceğinizi merak ediyorsunuz?

Akut vakalarda günlük kullanım için herhangi bir tıbbi eğitime ihtiyacınız yoktur, ancak iyi bir “ilk yardım eğitimi” öneririm ve fiziksel anatomi ve fizyoloji bilginizi daha da pekiştirmek istiyorsanız elbette bir avantajdır, bunu kendiniz yapabilirsiniz.

İnternette bu konuda yeterli bilgi olduğunu bilin.

Ama şimdi homeopatiye dönersek, homeopati ve dolayısıyla yaşam gücü hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, o kadar güçlü, mutlu ve zengin olursunuz ve geleceğe hazırlanırsınız. En önemli şey, her insanda, her hayvanda ve her bitkide bulunan yaşam gücünün bilgisidir; bu nedenle homeopati bilgisini hayvanlara ve bitkilere de uygulayabiliriz.

Homeopati sayesinde hastalık ve sağlık hakkında yeni bir düşünme biçimi öğrenmek zorunda kalacaksınız. Hastalığı değil hasta insanı tedavi ediyoruz; bu çok önemli bir fark.

Örneğin, eğer bende “korona hastalığı” varsa, bunu tedavi etmek için virüs tespitine ya da aşıya ihtiyacımız yok (her ikisi de bilimsel olarak yeterince araştırılmamış!) Sadece semptomlara ve tetikleyici faktöre ihtiyacımız var.  

Hatırlayalım, Corona ile hangi semptomları yaşadık: COVID-19’un birçok semptomu diğer solunum yolu enfeksiyonlarının semptomlarına benzer. Coronavirüs enfeksiyonunun yaygın semptomları arasında burun akıntısı, öksürük ve boğaz ağrısının yanı sıra baş ağrıları, vücut ağrıları ve ateş yer alır.

Hatta nefes darlığı da gelişebilir. Ben şahsen 2 kez Corona enfeksiyonu yaşadım ve bunları doğru homeopatik ilaçla 3-4 günde atlattım. Şu anda çevrenizde görebileceğiniz gibi son yaşanan enfeksiyonlarda da benzer semptomlar devam etmektedir fakat bunlara bir isim verilememiştir.

Medya aracılığı ile yapılan propaganda artık yok ama aynı semptomlar hala var. Yalnızca allopatik ilaçların kullanımıyla, özellikle de sürekli antibiyotik uygulamasıyla (antibiyotik, antibakteriyel ama çoğu bulaşıcı hastalık bir virüs içerir) bastırılan ve kısa bir süre sonra yeniden ortaya çıkan bulaşıcı hastalıklarla sürekli olarak karşılaşıyoruz.

Çoğu çocuk ve genç için ve son zamanlarda yetişkinler için de hiç bitmeyen bir hastalıktır. Ancak bunu homeopatik ilaçlarla kolayca çözebilirsiniz.  Lütfen homeopatik remedileri iyi bir eğitim almadan ya da tecrübeli bir homeopattan destek almadan kullanmayınız. 

Bu yüzden sizlere homeopati eğitimi almanızı, kurslarımıza katılmanızı öneririm.  
Yürekten saygılarımla, Rita Berta Kaya

3 Replies to “Sağlık, zenginlik, özgürlük ve mutluluk= Homeopati”

  1. Bende emekli bir kadınım öğrenmeye meraklı araştırmacı bir kişiliğim var homeopati öğrenmek istiyorum kendim için yakınlarım için, ne yapmalıyım bilgi verirseniz sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir