Tüm dünyaya sevgi gönderelim…

“Morfogenetik alan”, bu içinde bulunduğumuz küresel sağlık ve para krizinden çıkmamıza nasıl yardımcı olur? Bu sabah İzmir Fuar Parkı’nda bisikletime binerken Nazım Hikmet Anıtı’nda durdum. Hayran olduğum bu, Büyük Usta’nın şiirlerinden biri hayatımın 20. yılından beri bana eşlik ediyor.

“Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bizim “

Yaptığım her şeyde, her zaman bir slogan olmuştur benim için. Ve bu krizden ancak birlikte çıkabileceğimize kesinlikle inanıyorum. Çünkü biz barış ve sevgi içinde yaşamayı hak eden bir insan ailesi’yiz! Şimdi herkes bunun bu “morfogenetik alan” ile ne ilgisi olduğunu soruyor? Çok ilgisi var çünkü; bu alan aracılığıyla hepimiz birbirimize bağlıyız.

Morfogenetik alan nedir ve “morfik alan” nasıl çalışır?

Morfik alan (veya bilinen morfogenetik alan) dünyayı görünmez ağlar halinde kapsar ve küresel olarak bakıldığında ortak, her yeri kaplayan bir enerji alanı oluşturur. İçinde  sınırlar yoktur. Bireysel morfik alanlar her şeyi ve herkesi birbirine bağlar.

Kavşak çizgileri oluştururlar ve yeni bağlantılar oluştururlar. Milyarlarca bilgi bu şekilde sahadan sahaya aktarılır. Biyolog ve araştırmacı Rupert Sheldrake, bilginin dünya çapında nasıl iç içe geçtiğine dair sayısız kanıt sağladı, örneğin; bitki dünyasında, aniden dünya çapında bodurlaşan ve sadece orman zeminini kaplayan, metre yüksekliğindeki eğrelti otlarının eşzamanlı mutasyonunu araştırdı.

Rupert Sheldrake ayrıca hayvanlar alemindeki davranış değişiklikleri nedeniyle morfik alanların varlığına dair kanıtlar sağladı.

En ünlü örnek Amerika’da süt şişelerinin kapaklarını gagalayarak süt içmeyi başaran serçelerdir.

Davranış, Japonya’daki serçelerde neredeyse aynı anda gözlendi. Veya yüzüncü maymun etkisi… Japon kar maymunu, 30 yılı aşkın bir süre boyunca oldukça uzun bir süredir gözlemlenmiştir.

1952’de Japon adası Kojima’ da Japon bilim adamları maymunlara kuma atılan tatlı patatesleri verdiler. Maymunlar çiğ  tatlı patateslerin tadını sevdiler ama kirli oldukları gerçeğinden hiç zevk almadılar. Ta ki dokuz aylık bir dişi, patatesleri okyanusun tuzlu suyunda yıkayarak ve böylece patateslerin tadını iyileştirerek sorunu çözebileceğini bulana kadar.

Bu numarayı annesine gösterdi ve kısa bir süre sonra oyun arkadaşları da öğrendi, onlar da annelerine gösterdiler. Bu kültürel başarı, bilim adamlarının gözlemlediği gibi, kabilede giderek daha fazla maymun tarafından benimsendi.1952 ve 1958 yılları arasında tüm genç maymunlar, kumlu tatlı patatesleri yıkamayı ve böylece daha lezzetli hale getirmeyi öğrendiler.

Bu kültürel gelişmeyi yalnızca erkek çocukları ile aynı şeyi yapan yetişkinler öğrendi, ancak diğer yetişkinler hemen öğrenmedi. 1958 sonbaharında çok şaşırtıcı bir şey oldu.  Bilim adamları, tatlı patates yıkama uygulamasının deniz boyunca yayıldığını gözlemlediler. Diğer adalardaki ve anakaradaki maymun kolonileri de patateslerini yıkamaya başladılar (farklı popülasyonlar arasında fiziksel temas olmamasına rağmen).

Kesin sayı 100 değişebilse de, bu yüzüncü maymun olgusu, yalnızca sınırlı sayıda birey yeni bir yol biliyorsa, o zaman yalnızca bu bireylerin bilinçli bir mülkiyeti olarak kaldığı anlamına gelir. Ancak, bir veya daha fazla kişi bu yeni bilince ulaştığında, alan güçlenir, kritik bir kütleye ulaşılır ve farkındalık herkesin bilinci haline gelir.

Morfik alanlar düşünceleri iletir.

Çığır açan icatlarda da durum benzer. Araştırmacılar ve bilim adamları, telefon veya internet üzerinden bilgi alışverişinde bulunmadan hemen hemen aynı sonuçlara ulaştılar. 19. yüzyılın sonunda, Rudolf Diesel dizel motoru icat etti. Sadece birkaç saat sonra Friedrich August Haselwander aynı buluşu buldu. Ancak patent başvurusu çok geç geldi ve Diesel ünlü oldu.

Biz insanlar yaratıcı varlıklarız, ruhumuz ve bilinçli irademizle yaratıyoruz. Bugün içinde yaşadığımız dünya, binlerce yıldır ürettiğimiz ve beslediğimiz korkularımız, nefretimiz ve olumsuz duygularımız tarafından yaratıldı. Evet, bu olumsuz duygu ve davranış kalıplarını tekrar tekrar pekiştirmek için manipüle edildik ama bugün artık bahanemiz kalmadı çünkü biliyoruz.

Manipüle edildiğimizi biliyoruz ve matristen çıkabiliriz.

Yüzüncü maymunun hikayesi bize, aynı fikri yeterli sayıda takip edersek, o fikrin gerçek olacağını öğretiyor! Öyleyse yapalım, büyük gruplar halinde bir araya gelelim, dua edelim, iyi düşüncelere sahip olalım ya da barış, sağlıklı beslenme, kendime ve başkalarına saygı ve özellikle Toprak Ana için meditasyon yapalım, değişim ve kurtuluş gelecek, gelmeli.

Sevgi ve barış için sürekli bilinçli çaba, bu niyeti yeryüzüne ve Tanrı’ya evrene bağlar ve hali hazırda sürmekte olan dünyanın ruhsal evriminin yeni başlangıcını aydınlatacaktır. Hepimiz yeryüzündeki insanlara büyük bir kozmik bilinç mesajı gönderebiliriz. Sadece günlük olarak tekrarlayın:

Tüm dünya koşulsuz sevgi, saygı, sağlık, huzur ve mutluluk içinde olsun.

Bunu kalpten tekrarlarsanız alan güçlenecek ve kritik bir kütleye ulaşılacak ve o bilinç herkes için bilincin malı haline gelecektir. Bu yeni farkındalık zihinden zihne iletilir.

Bunun bir parçası olun!
Namaste

Sevgilerimle Rita Berta Kaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir