Morfogenetik alanın yaşam gücüyle ne ilgisi var? Hepimiz birbirimize bağlıyız! Daha önce de bahsettiğim gibi, yeni bir dönemin başındayız. Bence olumsuz düşünceden çıkıp olumlu düşünceye geçmenin zamanı geldi. Tıpkı bizim ağladığımız, sızlandığımız ve bunun sebebini başkalarında aradığımız gibi, aynı şekilde kendimizi değiştirerek olumlu görmeye çalışabiliriz.

Evet, şimdi diyeceksiniz ki; bunu söylemek kolay… Nasıl negatif düşünebiliyorsanız pozitif düşünmeyi de başarabilirsiniz. Ama düşündüğümüz ve söylediğimiz her şeyin morfogenetik alana girdiğini ve sonunda gerçeğe dönüştüğünü biliyorsanız, o zaman dünyanın bolluk, bereket içinde, sağlıklı ve mutlu olduğunu hayal etmemiz daha iyi olmaz mı?

Morfik alan nedir?

İngiliz biyolog Rupert Sheldrake’e göre, morfik alan her şeyi kapsar. Yalnızca biçimler ve davranışlar morfik alanları değil, düşünceleri de üretir. Burada kuantum fiziğinin dalga-parçacık “paradoksu” ile bağlantıyı görüyoruz, çünkü eğer bir düşünce fotonların davranışını değiştirebiliyorsa, o zaman tüm atom altı parçacık da etkileyecektir.

Böylece düşüncelerinizin gücüyle vücudunuzun uzuvlarını hareket ettirmekten daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu ilk başta kulağa o kadar da devrimci gelmiyor. Ancak devam edersek ve gerçekliği kendi başımıza zihnimizin gücüyle yaratabilme olasılığını açarsak, bu kulağa oldukça devrimci geliyor.

Bunun mümkün olduğuna inanırsanız, benlik kavramınızda değişim başlar. Dünyanın en büyük şirketleri bu bilgiyle çalışıyor ve örneğin reklamlarla bilinçaltını programlamak için milyonlar harcıyor. Ancak her şeyin bağlantılı olduğu ve her şeyin enerji olduğu bilgisi, feng shui aile dizimi, reiki, dua vs. yöntemleriyle de kullanıyoruz.

Bence homeopatide en önemli faktör, vücudumuzun içindeki ve dışındaki bu morfogenetik alana bağlı olan yaşam gücüdür.

Yardıma ihtiyacı olduğu yerleri bize belirtiler şeklinde gösteriyor! Morfik kelimesi, Yunanca’da “biçim, şekil oluşturan”  anlamına gelen  “morph” kelimesinden gelir, insan, hayvan veya bitki tüm canlılar için geçerlidir. Bu nedenle tüm insanların tüm bilgilerini saklar ve onları birbirine bağlar.

Alman Fizik Profesörü Peter Dürr bunu şöyle anlatıyor:

Hepimiz bir okyanus gibiyiz ama tepeli dalgalar birbirine bakıyor ve ayrı olduklarını düşünüyorlar ama öldüğümüzde tekrar okyanusa düşüyoruz.

Morfik alan yaratıcı gücü içerir ve bu güç aynı zamanda hepimizin içindedir. Her kişi için ayrı bir morfik alan vardır ve hakkındaki tüm bilgiler kayıtlıdır.

Aile dizimi ” yöntemi de depolanan bu bilgilerle yapılır.  Bütün insanlar, hayvanlar, bitkiler, her şey birbirine morfik alanlar aracılığıyla bağlıdır.

Bu alanların etkisi zaman ve mekâna yayılır. Bu nedenle eski bilgileri almamız da mümkündür, örn. atalarımızı ilgilendirir.

Morfik alan, tüm bu bilgilerin depolandığı, tabiri caizse, büyük bir bilgisayar sabit diskiyle karşılaştırılabilir.

Morfik alan (aynı zamanda morfogenetik alan olarak da adlandırılır) harika dünyamızın etrafındaki görünmez ağlar halinde uzanır ve dünya çapında bir bilinç alanı oluşturur.

Bizim ve başkalarının bu alana girdiği tüm bilgiler orada saklanır. Bilinçli ve bilinçsiz olarak bilgi tarafımızdan alınır, bizi ve çevremizi etkiler. Alandan gelen cevapların mevcut durumu yansıttığını bilmek önemlidir, geleceğin kristal küresine bakmıyoruz.

Alanın her zaman iyiliksever ve dürüst olduğunu bilmek güzel. Morfik Alan, yani Kuantum Alanı, orada her türlü bilgi için bir depodur. Ayrıca, hayal edebileceğiniz tüm gerçeklerin (deneyimleyebileceğiniz) burada depolandığını da söyleyebilirsiniz. Ve iyi olan şey şu ki: sınır yok her şey mümkün, her şeyi deneyimleyebilirsiniz.

Zihnimiz (düşüncelerimiz, duygularımız ve bilinçaltı programlarımızla birlikte) bu gerçekliklerden hangilerini yaşamlarımızda tezahür ettireceğimizi belirler.

Bilinç, morfik alanı aktive eder. Bilinç pasif olarak depolanmış bilgi üzerinde hareket ettiğinde, yani dikkatimizi morfik alanın belirli seçilmiş kısımlarına yönlendiririz, onları enerji ile yükleriz ve sonra aktif morfogenetik alan ortaya çıkar.

Morfik alanın depolanmış bilgisi böylece bizim dikkatimiz tarafından titreştirilir. Bilincimiz sayesinde, morfik alanın, yani kuantum alanın depolanan bilgileri, kelimeler, düşünceler ve duygular tarafından aktive edilir ve morfogenetik bir alan, aktif bir alan ve dolayısıyla gerçeklik yaratılır.

Bilgi titreşmeye ve yoğunlaşmaya başlar.

Çekim Yasası, diğer adıyla Rezonans Yasası, diğer adıyla Yankı Yasası aracılığıyla, aynı şekilde depolanan ve depolanan bilgiler de titreşmeye başlar. Bu titreşen bilgi çekilir ve yoğunlaştırılır.

Bu, derinlerde inandığımız hedeflerin ve arzuların, insanlar, deneyimler ve hatta mucizeler şeklinde yavaş yavaş sihirli bir şekilde hayatımıza, gerçekliğimize getirildiği anlamına gelir.

Araştırmacı “Georges Lakhovsky“, çalışmasında, vücuttaki her hücrenin organik düzeyde elektromanyetik dalga frekansları yaydığını ve aldığını göstermiştir. Daha sonra hücrelerin birbirleriyle ve çevreleriyle ışık yayarak (fotonlar, “ışık parçacıkları”) iletişim kurdukları keşfedildi.

Daha da şaşırtıcı olanı DNA’dır, çünkü aslında sadece bilgiden oluşur. Hücrenin gerçek iletim ve alım merkezidir, onu yakın ve uzak çevreyle, yani onu çevreleyen kuantum dünyası ile sürekli temas haline getirir. Epigenetikte gördüğümüz gibi, madde üzerinde de hareket edebilir. (Ama bu başlı başına başka bir konu)

Birçoğu bilinçaltında şüpheler ve dirençler gönderir, bu yüzden arzu edilen gerçekliği tezahür ettirmek için kendiniz ve dolayısıyla sinyaliniz üzerinde çalışmak önemlidir.

Arzu edilen gerçeklikle rezonansa girmeliyiz. Kendinizi programlayın yoksa programlanacaksınız. Biz bir insan biyobilgisayarıyız. Pasif olarak programlanmanıza izin vermek veya mevcut programın içinde kalmak yerine, yenilenin, kendi kendinizi programlayın. İnsanlar ilahi yaratıklardır ve göründüğünden çok daha fazlasıdır.

Bilincimiz içimizdeki ilahidir. Ancak bizler aynı zamanda programlanmış biyobilgisayarlarız.

Doğduğumuzda, yanımıza almamız için bize çeşitli programlar verildi. Onlar ebeveynlerimizin, büyükanne ve büyükbabalarımızın ve atalarımızın programlarıdır.

Ve sonra çocukken “daha ​​ileri” programlandık. Ancak sadece ebeveynlerden veya vasilerden değil, aynı zamanda özellikle medyadan, “toplumdan” ve kurumlarından.

Bu, günümüz dünyasında özellikle önemlidir çünkü biz bunların hepsinin bir “ürünüyüz”.

Bize programlanan programlar bilinçaltına yerleşir ve sonunda otomatik olarak çalışır. Bu programlama bizi %95-99 tamamen otomatik olarak “kontrol eder”. Davranışlarımızda, duygu durumlarımızda, düşünce süreçlerimizde, inançlarımızda veya dış dünyadaki belirli durumlara verdiğimiz tepkilerde ifade edilirler.

Bu programlar başarı, aşk, iç memnuniyet, kendini motive etme, kendini sevme, benlik saygısı, korkular veya olumsuz duygular, yapılabilir/ulaşılabilir olduğunu (veya olamayacağını) düşündüğünüz hedefler, bir şeyi hak edip etmediğin, belirli deneyimlere vb. tepkiler ve duygusal kalıplar, kısacası, bu programlama tüm varlığımızı, tüm seviyelerde etkiler.

O halde bu programları değiştirelim.

KENDİNİ DEĞİŞTİR ve DÜNYA DEĞİŞSİN!

Mahatma Gandhi: Dünyayı değiştirmek istiyorsan, ilk önce kendinden başla.

Bütün bunların homeopati ile ne ilgisi var? Çok fazla. Çünkü bu programlar aracılığıyla yaşam gücü hastalık belirtileri üretir ve bu semptomlar ile organizmayı tekrar dengeye getirmek ister. Ağrı, akıntı, soğuk algınlığı veya kızarıklık vb. şekilde morfogenetik düzeyde ortaya çıkarlar, sadece bu programlamanın bir ifadesidirler.

Bunun açık bir örneği korona salgınıdır. Hücrelerimizde (epigenetik ve morfogenetik) birçok pandemi ve epidemi hastalık kayıtları var. Son 2 yıldır medyadan bu korku senaryolarını duymamız “korku programlarımızı” harekete geçiriyor ve bu da sürekli olarak bilincimize/bilinçaltımıza programlandığı için “aşılama”yı tek çıkış yolu olarak görüyoruz. Ama programımızı değiştirirsek, sağlığa giden başka birçok yol olduğunu görürüz! Bunlardan biri homeopatidir.

Homeopatik ilaçlar aracılığıyla (tabii ki benzer olmaları gerekir) bu programları değiştirebiliriz.

Yazımı Mahtma Gandhi’nin sözleriyle bitiriyorum:

Dünyada görmek istediğiniz değişikliğin kendisi siz olun.

Bir sonraki blogda size, eski programlarımızı değiştirmek için neler uygulayabileceğimizi yazacağım.

Sevgilerimle, Rita Berta Kaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir