Homeopatinin temelinde “Similia Prensibi” yani, “benzer benzeri ile tedavi edilir” kuralıyla çalıştığımız için şifa, benzer remedilerle (ilaçlarla) yapılır.

Benzerlik ilkesine göre hareket ettiğimiz için, Covid, grip, AIDS, Kolera veya başka herhangi bir hastalıkla, genellikle hızlı ve etkili bir şekilde tedavi etmede sorunumuz yoktur.

Bu ilkeye göre, aşıdan sonra çıkan yan etkilerin iyileştirilmesi de mümkündür. Paul Ehrlich Enstitüsü (PEI)- mRNA aşılarının, aşılama ile zamansal bağlantılı olarak 156.360’tan fazla şüpheli yan etki veya aşı komplikasyonu vakası bildirmektedir.

Ayrıca, (Güvenlik raporu 27 Aralık 2020- 31 Ağustos 2021)

Embolin, kalp krampları, kalp kası şikayetleri / kalp krizi, dolaşım sorunları, kan tükürme, kas ağrısı, felç, halsizlik, lenf şişmesi, göz sorunları (çift görmeden görme kaybına kadar) gibi aşı hasarlarıyla ilgilidir. Ölüme kadar sorunlar… Almanya Yasal Sağlık Sigortası Hekimleri Derneği başkanı Dr. Andreas Gassen – Ulusal Yasal Sağlık Sigortası Hekimleri Birliği (KBV) yönetim kurulu üyesi, politikacıları, tüm korona kısıtlamalarını 30/10/2021’e kadar kaldırmaya çağırıyor.

Danimarka, İngiltere, İsveç’te olduğu gibi (sadece İsveç ’de 60 yaş üstü kişilerin güvenliği için kısıtlamalar vardı, onun dışında hiçbir zaman bir kısıtlama yapılmadı), İspanya’da da şubat ayından bu yana sadece büyük grup toplantıları vb. için sadece birkaç önlem geçerli olmuştur.

ABD İlaç Ajansı’na göre aşılamanın yarardan çok zararı var. Artık 16 yaşın altındaki çocuklara tekrarlama aşısını önermiyor. ABD FDA uzmanlarından oluşan bir panel, Pfizer’in korona güçlendirici aşısının onaylanması için yapılan bir başvuruyu ezici bir çoğunlukla reddetti ve güvenliğiyle ilgili şüphelerini dile getirdi.

Önde gelen koronavirüs araştırmacısı Steve Kirsch, panele yaptığı sunumda “Pfizer’in aşısı kurtardığından daha fazla insanı öldürüyor” dedi.

Aşıdan sonraki şikayetler konusunda bir homeopat ne yapar?

Her zaman olduğu gibi, benzerlik ilkesine göre, yani aşıdan sonra akut olarak hastanın semptomlarına karşılık gelen bir remedi (ilaç) bulmaya çalışırız.

İşte homeopati ile başarılı bir şekilde tedavi edilen birkaç aşı sonrası ortaya çıkan yan etkilerle ilgili vaka örnekleri:

Örnek 1: 40 yaşında bir kadın, çok atletik, her sabah 10 km. koşan, iyi beslenen ve başka önemli bir sağlık sorunu olmamasına rağmen, yurt dışına gitmesi gerektiği için “Pfizer aşısı” olmak zorunda kalmış.

Aşıdan sonra, kol ponksiyonu ağrısı ve hepsinden önemlisi güçsüzlük… Aşının üzerinden 3 hafta geçmiş ve sabahları halsizlikten kalkamamış.

Belirtilerine göre bir homeopatik remedi (ilaç) verildi ve eski gücüne, canlılığına tekrar kavuştu.

Örnek 2: Pfizer aşısından sonra, 2 hafta çok şiddetli dayanılmaz baş ağrısı ve hiçbir ağrı kesici ilaç yardımcı olmadı. Semptomlara göre bireysel olarak benzer bir homeopatik remedi (ilaç) verilerek, ağrı ortadan kayboldu.

Örnek 3: Pfizer aşısından sonra Sol bacak krampı ve sol göz sinir felci sonrası “çifte görme ve şaşılık” ile sonuçlanmış.  Homeopatik tedavisi sonrasında, bacak krampları gitti, gözlerde görme çok daha iyi, ama tamamen geçmedi.

Örnek 4: Pfizer aşısı sonrası yan etki, sol üst kolda aşı yapılırken iğnenin girdiği yerde, şiddetli ağrı ve tüm kol felç olmuş gibi. “Arnika “ile akut tedavi edilerek, ertesi gün iyileşti.

Bunun gibi sonsuz sayıda aşı hasarı vakası vardır. Homeopati ile Covid’in uzun vadeli sonuçlarını ve aşı hasarını da tedavi edebiliriz. Ama tabii ki her zaman homeopatinin temel kurallarına göre: “Yalnızca tek ilaç ve minimum doz”.

Ve mutlaka her zaman deneyimli bir homeopattan tavsiye almalısınız.

Sevgiler, Rita Berta KAYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir