Prof.Pradeep Kumar ve  Naiminath Homoeopathic; Bu yazımda sizlere Prof.Kumar’dan ve kurduğu Naiminath Homoeopathic hastanesinden bahsetmek istiyorum.

Hindistan‘da kurduğu 100 yataklı hastanesinde (sadece homeopatik tedavinin kullanıldığı) ekibiyle birlikte 5’i hariç 12.000 delta varyantı hastasını tedavi etti. Ölen 5 kişinin de önceden çok ciddi kronik hastalıkları vardı.

Profesör Doktor Kumar’ın tek yaptığı; maskesi veya eldiveni olmadan bu insanlara sağlıklı yiyecekler, homeopati ve sevgi dolu bir bakım uygulamak oldu.

Naiminath Homeopatik, dünya çapında homeopati alanında öncüdür. N.H.M.C.C. Hindistan’daki ilk N.A.B onaylı homeopatik hastanedir. Hastane birçok kanser vakasını, diyabet vakasını, romatoid artrit vakasını, sedef hastalığı vakasını, kronik böbrek yetmezliği vakasını ve hipertiroidi vakasını başarıyla tedavi etmiştir.

Dr. Prof. Kumar ve ekibi, delta varyantını homeopati ile tedavi etmek için Hindistan hükümetinden özel bir izin aldı ve ardından hastanesinde Covid 19 tedavisine başlayarak, homeopatik tedavinin başarısını bir kez daha gösterdi.

Hindistan’da Modern Tıp, Ayuveda ve Homeopati olarak üç ayrı Sağlık Bakanlığı vardır. Ne yazık ki, DSÖ pandemi ve epedeminlerin tedavisi için yalnızca modern tıbbı onaylamaktadır. Ancak Hindistan hükümeti buna karşı çıktı ve Covid’i homeopati ile tedavi etmede çok başarılı oldu.

Bu, dünyada ilk kez bir homeopatik hastanenin bir pandemi/epedemiyi, homeopati ile tedavi etme izni almasının örneğidir.

Hastanenin vizyonunu ve misyonunu da ayrıca paylaşmak ve dikkatinizi çekmek isterim:

Vizyonumuz, gençleri en yetkin doktorlara dönüştürmeye kendini adamış, homeopatik tıp sisteminde en yüksek profesyonel ve klinik becerilere sahip, titiz ve yoğun çalışmalarla yenilikçi, dünya lideri bir homeopatik tıp fakültesi, hastane ve araştırma merkezi olmaktır. Bütünsel bir yaklaşım ve uygun rehberlik ile eğitimdir.  

-Naiminath Homeopatik Hastanesi’nin misyonu, hasta bakımında mükemmellik standardını belirleyerek toplumumuzun ve dünya toplumunun sağlığını iyileştirmektir.
-Dünyanın önde gelen homeopatik sağlık tesisi olmayı hedefliyoruz.
-Gelecek nesil sağlık profesyonellerini yetiştirmek ve uygun klinik araştırmalara katılmak.
– Güven, dürüstlük, karşılıklı saygı ve şefkat ortamını sürdürmek.

Ben de Prof. Pradeep Kumar’ın vizyonunu destekliyorum ve Türkiye’de tamamen klasik homeopatik hastaneler kuracağımıza inanıyorum.

Atatürk’ün Köy enstitüleri örneğinde olduğu gibi, Türkiye’nin  her yerinde “ sağlık köylerimiz “ olsaydı ,ne kadar da  iyi olurdu.

Sevgiler , Rita Berta KAYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir