Kendinizi, düşüncelerinizi neye odaklıyorsanız, enerjinizi nereye yönlendiriyorsanız bunun farkında olun. Yaşamınıza doğru yön vermek için  %100 sorumluluk alarak dikkat edin.

Hayatın hangi alanlarına dikkat ediyorsun?

Neye yoğunlaşırsanız, enerjiniz de o alana yönlenir ve bunu yaşamanızı sağlar. O yüzden bilinçli olarak uygulayın ki yaşamınız daha daha harika olabilsin. Enerji, dikkati takip eder ve her zaman bir etki yaratır. Bu, uğraştığımız alanların tüm geleceğimizi etkilediği anlamına geliyor. Gün içinde hangi düşüncelerle, hangi farkındalıkla dolaştığımızı sürekli kontrol etmeliyiz.

Hangi konulara, olaylara veya durumlara özellikle dikkat ediyorsunuz? Hangi alanlar sizi özellikle ilgilendiriyor, hayatınızda özellikle ilginizi çeken konulardan oluşan bir “kırmızı iplik” olabilir mi? Sizi mutlu eden ve size olumlu bir his veren ve gelecek için size güven veren konular mı, yoksa olumsuz duygulara neden olan konular mı?

Birçoğunun korku ve olumsuz duygulara neden olduğunu bilseniz de bunlarla uğraşmaya devam ediyorsunuz. Ama neden? Çünkü dünyada neler olup bittiğini bilmek istiyorsunuz. Peki o zaman gerçekleri mi öğreniyoruz yoksa sadece bize gösterileni mi ?

 Aslında gerçek olan ne?
“Yalnızca zaten bildiğinizi ve anladığınızı görürsünüz”
Johann Wolfgang von Goethe

Medya çoğunlukla size yalnızca, sizi mutsuz eden, endişe veren, korku konuları gösterir. Dünyada, gerçekte neler olduğunu göstermez, size sadece küçük bir bölüm gösterir ve inanın bana medya birçok psikolojik ve nörolojik araştırmalar sayesinde insanları en iyi nasıl etkileyeceğini çok iyi biliyor ve uyguluyor.

Bilmeliyiz ki sürekli hangi konularla uğraşırsak uğraşalım hayatımıza yansıyacaktır, bunu hayatımızdaki olaylarda da görebiliyoruz. Dikkatiniz nereye, nasıl yoğunlaşır, basitçe bir örnekle açıklamak istiyorum:

Her türlü farklı eşyayla dolu büyük, karanlık bir depoya girdiğinizi ve orda bir el feneri hayal edin. Artık yolu gösterecek bir el fenerine sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Bu el ne feneri sayesinde dikkatinizi çeken bir şey bulursunuz, özellikle sizi heyecanlandıran bir şey ve ona yoğunlaşırsınız.

karanlık odada ışık

Hayatınızın her alanında aynıdır, dikkatinizin veya ilginizin en çok çekildiği yerde oyalanırsınız. Sizi en çok ilgilendiren şeyler, geçmişte en çok dikkatinizi odakladığınız yerlerdir!

Dediğim gibi, “Enerji dikkati takip eder”!

Hangi konuları aydınlatacağınız, hatta dikkatinizi vereceğiniz tamamen size kalmış. Geçmiş şimdiki veya gelecekteki bir sorun olması önemli değil. Etki her zaman gelir, neyle uğraşacağınızı seçmekte özgürsünüz, bu harika bir hediye, bu nedenle dikkatin herhangi bir sonucunun yalnızca sizi etkilediğinin farkında olmalısınız.

Olumlu bir şeye odaklanırsanız, hemen daha iyi hissedeceksiniz ve kendinize olumlu bir ruh hali yayacaksınız.

Ancak hoş olmayan konulara odaklanırsanız, bunun tam tersi olur, kendinizi daha az iyi hissedersiniz, en kötü durumda acı verici deneyimler bile yaşarsınız.

Ve bu, enerjinin dikkati takip ettiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.

Ve bundan ne öğrenebiliriz;
Hayatını sadece sen şekillendiriyorsun! İşin güzel yanı bu, yaşam koşullarınızı kendiniz şekillendirebilirsiniz, kimsenin hiçbir şeyi değiştirmesine ihtiyacınız yok. Size keyif veren ve sizi güçlendiren, mutluluk veren alanlara dikkat çekerek bunu kendiniz yapabilirsiniz.

keyif veren anlar

Başlangıçta tabii ki zor olacaktır çünkü hala içinizde eski şartlar var, bunlar geçmişte dikkat ettiğiniz şeyler. Ve bu her zaman “Bunu yapamazsın” veya “Bu sana göre değil” veya “Diğerleri daha iyisini yapabilir” vb. sesleri yükseltir. Bunların hepsi eski anılar, bunları Ho`ponopono ile iyi bir şekilde çözebilirsiniz ve tabii ki homeopati ile de düzeltebilirsiniz.

Homeopatide zihin, beden ve ruha dikkatimizi veririz ve deneyimlerime dayanarak size söyleyebilirim ki, beden bu eski zihinsel ve ruhsal olumsuz düşüncelerle hastalanır. Geçmişte dikkatiniz olumsuz şeylere odaklandıysa, bilinçaltınız bunları not aldı.

Dikkat ettiğiniz her şey bilinçaltınız tarafından hatırlanır, dostunuz ve yardımcınızdır, size destek olmak ister ve dikkatinizi nereye yönlendirdiğinizi ve sizi en çok ilgilendiren şeyin sizin için en önemli şey olduğunu varsayar. Bu yüzden sana sürekli bu düşünceleri gönderiyor!

Örnek; siz internetten bir çanta araştırırsınız, size sürekli bu çanta ile ilgili reklam, bildirim gelir. Bilinç altıda aynen bu şekilde çalışır. Dikkatinizi başka şeylere, daha çok yeni olumlu düşüncelere çevirdiğinizde bunun için, bilinçaltının kendini yeniden programlaması için zamana ihtiyacı vardır.

internet takip

Dikkatinizi ne kadar sık ​​pozitif şeylere yönlendirirseniz, eski negatif hafıza programlamanız o kadar çok sizi serbest bırakır. Bu nedenle, davranışlarınızı tekrar tekrar kontrol etmenizi ve şu anda ne ile uğraştığınızı veya sizi ilgilendiren ve özellikle neye odaklandığınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. Sizi olumlu mu, olumsuz mu yapıyor.

Homeopatik bir tedavide, hastanın neye dikkat ettiği de çok önemlidir, çünkü bu, uygun bir homeopatik ilacı çok daha hızlı bulmamızı sağlar. Biliyorsunuz ki homeopatide en önemli kural, benzer bir ilaç bulmaktır.(similia similibus curantur) Örneğin, “dikkatlerini bu dünyadaki olumsuz şeylere odakladıkları için zihinsel semptomları çok olumsuz olan” kişiler için homeopatik ilaçlar vardır.

natrum muriaticum

Örneğin, Natrum muriaticum, modern endüstriyel toplumlarımızda en yaygın homeopatik ilaçlardan biridir.

Günümüz toplumunda ortalama ebeveynlikle ilişkilendirilen, günümüzün “duygusal acı/duyguların bastırılmasının” yansımasıdır.

Natrum insanları genellikle içsel acılarını ve kırılganlıklarını gizlemede çok iyidirler. Bu genellikle erken çocukluktan beri böyledir, çünkü bir çocuğun ihtiyaç duyduğu koşulsuz sevgi genellikle yeterince verilmez.

Bebekler evin duygusal atmosferine karşı inanılmaz derecede hassastır ve kandırılamazlar. Ebeveynler çoğu zaman kısmen bilinçsizce kalplerini kapatmışlardır, ancak çocuklarının maddi ihtiyaçlarını ve eğitimlerini harika ve vicdanlı bir şekilde yerine getirmişlerdir, fakat çocuğa koşulsuz sevgi veremezler.

Natrum insanı, çocukluğundan beri yeterince iyi olmadığı duygusuna sahiptir ve bu konuda bir şeyler yapmanın yolu, her zaman elinden gelenin en iyisini yapmaktır.

Bu yüzden bu insanlar sevilmek için her şeyi dener, yani diğer insanları mutlu etmeye odaklanırlar. Sevdiklerinin iyi olup olmadığını sürekli kontrol ederler, çünkü kendileri sevilmek isterler.

Hayatlarındaki her şeyin mükemmel görünmesi; eğitim, aile, çocuklar vb. mükemmel olması gerekiyor. Ve bu durum medyanın reklam çılgınlığı tarafından destekleniyor ve ağırlaşıyor. İşte bu, Natrum muriaticum’un benzerlik ilkesine göre bize gösterdiği, dikkat ettiği şeylerden sadece küçük bir kısmı.

Homeopati, insanların eski yaraları iyileştirmesine ve dikkatlerini yeni şeylere odaklamasına yardımcı olmak için harika bir tedavi şeklidir.

Sevgiler Rita Berta Kaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir