Önder Mergan- Gülderman Çiftliği. Homeopat-Agrohomeopati

Merhaba canlarım, söz verdiğim gibi bugün sizlere sıra dışı bir adamdan bahsetmek istiyorum. Benim için Önder MERGAN, kendinizin ve insanlığın yararına hayatınızı kökten değiştirmek için homeopatiyi nasıl kullanabileceğinizin bir örneğidir.

Organon § 9’da nasıl anlatılmıştır? Gelin tekrar tekrar okuyalım…
Organon §9: “ Sağlıklı durumdayken mutlak bir hakimiyeti olan ve fiziksel bedene, (organizmaya) hayat veren manevi yaşam gücü (dynamis), vücudun tüm kısımlarının his ve faaliyetlerini, hayranlık uyandıran bir uyum içinde tutmaktadır. Böylece, içimizdeki akıllı güç, bu sağlıklı ve hayat dolu aracı, varoluşumuzun en yüksek amacına hizmet etmek için özgürce kullanılabilmektedir.

“Varoluşumuzun yüksek amacı” benim için; bitkilerin, hayvanların, insanların sağlığını koruyabilmek, daha güzel, daha doğal bir yaşam sunabilmek anlamına geliyor. Önder tüm bunları harika bir şekilde yapıyor. Doğayla iç içe daha sağlıklı bir yaşam sürme ve tüm bunları homeopati ile yapma kararıyla “Gülderman çiftliğini” yaratarak hepimize güzel bir örnek sunuyor. Ama bu değişime nasıl geldiğini ondan dinleyelim.

Önder MERGAN

Makine mühendisi olarak 31 yıl yoğun bir tempoda çalışarak geçirdikten sonra, on yıl önce kırsala yerleştim. Daha sağlıklı bir ortamda sade, sakin bir yaşantıya geçerek huzurlu bir hayata adım atmıştım.

Birçok yakınımı kanser nedeniyle kaybetmenin etkisi olsa gerek, sağlıklı bir ortamda yaşamımı sürdürmek, kimyasal bulaşığı olmayan yani pestisit denilen zehirlere maruz kalmamış doğal ürünlerle beslenebilmek ana hedefim olmasına rağmen, ne yazık ki tarım konusunda hiçbir bilgim yoktu.

Ama öğrenmenin yaşı yoktur. Birkaç yıl eğitimler alarak ve okuyup uygulayarak bir şeyler yetiştirmeye başladım.

Başlangıçta bazı bitkilerimiz hastalandığında ne yapacağımızı bilemiyor, yetiştiricilere ve bu konuda eğitimli teknik kişilere soruyordum. Hemen hepsi kimyasal uygulama öneriyor, üstelik kullanmazsak hiç üretim yapamayacağımızı ifade ediyorlardı. Ama ben zehir kullanmak istemiyordum. Bazen ürün ve bitki kaybederek, bazen de yetiştirdiğimiz tıbbi bitkilerden ilaçlar yapıp bitki hastalıklarını ve haşere istilasını gidererek devam ediyordum. Tabii ki bu yöntem zor, kısa süreli, kısıtlı etkiye sahip ve çoğu zaman iş görmüyordu.

Bir taraftan da her geçen sene Gülderman Çiftliğinde doğal yaşamın kendi dengelerini kurmaya başlamasıyla haşere ve hastalıklarda eskiye göre azalma olduğunu gözlemliyordum. Ama yine de daha etkili bir doğal tedavi yöntemi araştırıyordum.

Tıp doktoru, Fitoterapist ve Homeopat olan kardeşimin, bitkilerin hastalıklarında homeopatinin uygulandığını söyleyip beni yönlendirmesi ile tanıştığım ve 2016 yılından beri yaptığım uygulamalarda hep olumlu sonuçlar aldığım, doğa dostu bir tedavi yöntemi olan “homeopati” artık hem bitkilerimizde hem de hayvanlarımızda en önemli yardımcımız ve şifa kaynağımızdır.

Tüm üreticilerin karşılaştıkları bitki hastalıkları ve zararlılarına karşı çare olacağını düşündüğüm ve bizzat yıllardır kendi bitkilerimde uyguladığım doğal, etkin, zehirsiz ve kalıcı çözümler sağlayan agrohomeopati’ yi tanıtmak, bugüne kadar edindiğim tecrübe ve bilgilerimi aktarabilmek şu anki en önemli hedefim ve uğraşımdır.

Çiftliğinde hayvanlar ve bitkilerle edindiği deneyimlerden yola çıkarak şu anda kısa süre sonra bitecek bir kitap yazmaktadır. Bu kitap, “agrohomeopati” alanında çok az literatür olduğu için, dünya çapında çok büyük önem taşımaktadır. (Lütfen Agro- Homeopati hakkında I ve III. Blog yazılarıma göz atın. Biraz daha bilgi alabilirsiniz.) Bu blogu Önder’in vizyonuyla bitirmek istiyorum.

Çünkü benim de vizyonum. Bitkiler, hayvanlar ve insanlar için bir homeopati enstitüsü yaratmak. Çünkü her şeye pestisit, antibotik, zehir ya da genetik modifikasyonla muamele eden bizler, bu dünyada artık hiçbir şeye sahip değiliz. Ancak bunlardan kurtulursak doğal köklerimize geri döneriz.

O zaman size bitkiler için bazı homeopatik tedavi örnekleri göstermek istiyorum. Homeopatiyi günlük hayatta bu kadar özenle ve sevgiyle kullanan tüm öğrencilerime ve diğer öğrencilerime teşekkür ederim.
Saygılarımla Homeopat Rita Berta KAYA

Tedavi Örnekleri

Yeni dünya ağacı hasta bitki ve tedavi sonrası halinin fotoğrafı ile bir diğer hasta bitkinin tedavi öncesi ve sonrasına ait fotoğraf.

Bir Yanıt “Değişim Mümkün – Önder MERGAN”

  1. Thanks and welcome
    Right from 26.01.1999 certain progressive farmers witnessed a change in the 1000 yellow leaf affected diseases of Arecanut palm. Next time 500 that was kept as control were cured
    At present I am confident to say residue free products free of pesticides, antibiotics, hormones and heavy metals and metalloids can be made available through agriculture,sericulture,Acqua culture and animal husbandry.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir