İlk yardım; Homeopatik ilaçlar vücudumuzun kendi kendini iyileştirme gücünü teşvik eder. Bozulan yaşam enerjimizin tekrar toparlanmasını sağlar. Homeopati, sağlıklı ve sağlam bir bağışıklık sistemine sahip olmamıza yardımcı olur. Bu sayede soğuk algınlığı, grip, yaralanmalar, kusma, ateş, ishal vb. akut hastalıkları Homeopati’nin yardımı ile daha kolay atlatırız.

Bağışıklık sistemimizin her zaman güçlü kalması ve kendi öz savunmasını oluşturmasının birçok yolu vardır. Homeopatik ilaçlar genellikle iyi bir yardım ve değerli bir destektir. Virüs ve bakterilerin, zayıflamış bir bağışıklık sisteminde işleri çok kolaydır. Enfeksiyonlar da özellikle kışın yaygındır.

Bağışıklık sistemini desteklemek için kanıtlanmış homeopatik ilaçlar mevcuttur. Yaşam enerjimizi, stres, kullanılan ilaçlar, kötü beslenme alışkanlıkları veya sağlıksız yaşam tarzı gibi çeşitli faktörler zayıflatabilir. Bunun sonucunda soğuk algınlığı, sinüs enfeksiyonları, bademcik iltihabı veya kusma ve ishal ile birlikte mide-bağırsak enfeksiyonları gibi tekrarlayan enfeksiyon belirtileri karşımıza çıkabilir.

Homeopati, Dr. Samuel Hahnemann‘ın kurallarına uyarak kullanılırsa “mucizeler” yaratır. Kanama hemen durdurulur, diş veya kulak ağrısı, ateş, böcek ısırıkları vb. olabildiğince çabuk iyileştirilir.

Bunu size kendi deneyimlerimden örneklerle anlatabilirim. Ben alternatif pratisyen olarak, bu eğitimden sonra homeopati eğitimine başladım. Eğitimim sırasında hamile kaldım, hamilelik döneminde gerektiği zaman tabii ki sadece homeopatik ilaçlar kullandım. Oğlum Can Mustafa’nın doğumu tamamen doğal yollardan oldu.

Doğumdan sonra akut olarak anneye, doğum esnasında çok çaba sarf ettiği, varsa yaraların hızlı iyileşmesi ve kanamayı durdurması için “Arnica montana” (sezaryen ile doğumda farklı bir ilaç olabilir) verilir. Bebeğe de şok giderici etkisi olduğu için 2 damla “Aconitum napellus” veriyoruz.

Sevgili oğlum Can diş çıkarırken ağrı için “Chamomilla” ve yüksek ateş için “Belladona Atropa” kullandım. Çok aktif bir çocuk olduğu için sık sık kendini yaralardı. “Arnica montana” yaralanmalar için birebirdir, çabuk etki ederek tedavi sağlar. Bu ilaç böyle durumlarda her zaman benim ve Can’ın kurtarıcısı oldu.

3-4 yaşındayken onu eşek arısı sokmuştu, çok şükür “homeopatik ilk yardım çantam” yanımdaydı, önce “Apis mellifica” ve ardından “Ledum palustre “ ile Can çok çabuk rahatladı ve tabii ki ben de rahatladım.

Ben sınav korkusu veya topluluk önünde sunum yapma korkusu nedeniyle sık sık “Gelsemium sempervirens” kullandım ve bunun mucizevi sonuçlarını gördüm. Danışanlarımın çoğunda, hava değişiminde sıklıkla bel ağrısı, soğuk algınlığı oluyor. Onlar “Rhus.-tox veya Bryonia” ile hızlı bir şekilde iyileşiyorlar.

Burada listelenen ilaçlar yalnızca küçük bir seçimdir ve tedavi için bir reçete olarak düşünülmemiştir. Daha önce de belirtildiği gibi, homeopati bireysel bir tedavidir ve akut vakalarda “Causa ” neden her zaman semptomların tamamına bakılarak belirlenir. Ayrıca benzer semptomları olan pek çok remedy vardır ve bu yüzden ilaç seçimi konusunda çok dikkatli olmalıyız.

Her zaman tek ilaç, minimum dozda (1 globül) kullanılmalıdır, suda çözünen doz olmasına dikkat etmeliyiz. Kendi kendine uygulanacak homeopatik ilk yardımdan/ tedaviden önce homeopatinin temellerine aşina olmak çok önemlidir. Bu nedenle size Homeopatiye Giriş kursumuza katılmanızı tavsiye ederim, burada edindiğiniz bilgiler size büyük fayda sağlayacaktır.

Her zaman yanınızdayım. Sevgiler Homeopat Rita KAYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir