Aşılar, aşılanacak kişinin veya yasal vasisinin açık rızasını gerektiren, kişinin bireysel bütünlüğüne bilinçli ve planlı bir müdahaledir.

Bireyin yaşamı boyunca hangi bulaşıcı hastalıklara maruz kalacağı ve ne tür bulaşıcı hastalıklarla karşılaşacağı ille de öngörülebilir değildir.

Bununla birlikte, epidemiyoloji yardımıyla, yaşam tarzına ve tabii ki kişinin çevresinde dolaşan bulaşıcı ajanlara bağlı olarak, bir kişinin hangi enfeksiyona maruz kalma olasılığının az veya çok olduğunu bulmak mümkündür.

Ayrıca bir aşıya nasıl tepki vereceğini, aşı hasarının olup olmayacağını veya aşının kronik bir hastalığı tetikleyip tetiklemeyeceğini tahmin etmek de imkânsızdır.

Sosyal tıp açısından bakıldığında, aşılar bu nedenle bulaşıcı hastalıkları önlemenin tek mantıklı yoludur.

Çünkü viral enfeksiyon hastalıklarının çoğu günümüzde başarılı bir şekilde tedavi edilememektedir. Homeopatinin bakış açısına göre aşılar, aşılanan kişinin bireysel yapısına ve diyatezine bağlı olan, yapay olarak kışkırtılan hastalıklardır.

Kronik hastalıklarda aşı reaksiyonlarının artması beklenebilir. Homeopatlar nasıl davranırdı?

İnsanları Organon‘un “açıkça görülebilen semptomları” § 2‘ye göre tedavi ederdik.

Benzer, benzer tarafından iyileştirilir.

 Yaşam gücü bize benzer, homeopatik ilacı bulmamız için gereken semptomları gösterir.

Alman Homeopatik Doktorlar Merkez Birliği e.V. (DZVhÄ) https://www.dzvhae.de/

Homeopatide ek niteliklere sahip (uzman) doktorların açık ara en büyük profesyonel derneğidir.

DZVhÄ mevcut durum hakkında şunları söylüyor:

Covid-19 pandemisinin ciddiyetini inkar etmiyoruz, ancak bir tek aşının bu durumu çözmesini  beklemiyoruz, covid 19 dan  etkilenenlere , istenirse , hastalık durumunda ve güvenli aşılar bulunana kadar homeopatik ilaçlarla destek sunuyoruz.

Bizim için tedavinin odak noktası hasta güvenliğidir. Bu konuda diğer branşlardaki tıp meslektaşlarımızdan en ufak bir farkımız yok.

Pandemiyi kontrol altına almaya yönelik önlemlerin geçmişi ve bağlantıları hakkında nüfusun farklılaştırılmış bir eğitim almasını bekliyoruz. Bu aynı zamanda Covid-19 aşısıyla ilgili tüm gerçeklerle ilgili şeffaflığı ve daha iyi iletişimi de içerir.

Tıbbi, psikolojik ve sosyal yan etkileri başta olmak üzere, tüm önlemlerin ve sonuçlarının tutarlı bir şekilde bilimsel olarak izlenmesini bekliyoruz.

Dikkate alıyoruz: Alınan önlemler ve pandeminin kendisi, nüfusta stres anlamına geliyor ve korkuları tetikliyor. Her iki faktör de vücudun savunmasını zayıflatma riskini barındırır.

Aşının beklenen etkileri ne olursa olsun, pandemi ile mücadelede bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi önemli bir hedeftir. Siyaset ve tıp bu hedefe eskisinden daha fazla dikkat etmelidir.

Homeopati, diğer önlemlerin yanı sıra burada yardımcı olabilir ve kendini kanıtlayabilir. Çeşitli varyantları ile pandemi bir yarışma değildir ve bu şekilde yürütülmemeli veya anlaşılmamalıdır. Aksine, bu ortak bir ilgi alanıdır ve buna göre, tüm tıbbi ve bilimsel sınırların ötesinde, toplu olarak, enfekte ve hasta insanları da araştırmalı ve tedavi etmeliyiz.

Hepimiz birbirimizden faydalanabiliriz.

 DZVhÄ ‘dan Dr.Michaela Geiger ‘ın makalesinden kısa bir alıntı;

Pandemi üzerine geçici bilanço:

Konvansiyonel ve bütünleştirici tıp da korona pandemisinin zorluklarını yeni işbirliği yolları için bir fırsat olarak anlarsa, bu ortak yarar için olacaktır.

Ama fark tam da burada başlıyor: Tıbbi homeopati entegrasyona yönelik çalışırken, geleneksel tıbbın birçok temsilcisi homeopatiden ve diğer bütünleştirici yöntemlerden uzaklaşıyor ve homeopatik terapileri genellikle çok alakasız ve farklılaşmamış bir şekilde eleştiriyor.

Sonuç: Geleneksel yöntemlerle tedavi edilen on Covid hastasından yedisi tamamen iyileşirse, basın alkışlar: “Başarı!”

Ancak konvansiyonel tedaviye paralel olarak homeopatik olarak da tedavi edilen on Covid hastasından sekizi, hatta dokuzu tamamen iyileşirse, “Plasebo etkisi buydu” diyorlar.

Uygun ek niteliklere sahip doktorlar tarafından homeopatik olarak tedavi edilen Covid-19 hastalarını toplamak ve analiz etmek için bilimsel bir proje oluşturduk. Almanya sınırlarının çok ötesindeki uluslararası meslektaşlarımızla fikir alışverişinde bulunduk.

Ve son olarak, hem federal hem de eyalet düzeyinde sağlık politikası ve korona kriz yönetiminin temsilcileriyle düzenli temas halindeydik. DZVhÄ, her yönden ve her düzeyde yapıcı bir ortak olmayı teklif etti ve kanıtladı.

Bunu yapmaya devam edeceğiz.

Burada Dr F.Samuel Hahnemann’ın Organon 6.baskısının önsözünde bahsettiği sözlerini tekrarlamak istiyorum.

“Homeopati bu nedenle en ufak bir zayıflamayı bile önler…”

Bu nedenle şifa için yalnızca, kişinin ruh halini dinamik olarak değiştirme ve değiştirme yeteneğini tam olarak bildiği ilaçları kullanır.

Bir aşı hakkında, özellikle henüz yeniyse ve henüz tam olarak test edilmemişse, örneğin şu ana kadar sadece “acil durum onayı” olan ve uzun vadeli etkileri bilinmeyen “yeni mRNA” aşıları hakkında ne söyleyebiliriz? ? ?

Her halükarda hayır.

Çünkü etkisinin tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz. İlaç endüstrisi, milyarlarca insan üzerinde test ettiği ürünleriyle ilgili hiçbir sorumluluk veya yükümlülük üstlenmemektedir. Nasıl bir “bilim”dir ve binlerce yan etkinin ve ölümün sorumluluğunu kim üstlenir???

Virüsler sürekli değişiyor, şimdi 3. aşı tavsiye ediliyor ve daha fazlası takip edilecek.

Virüsler değişir o zaman biz de değişmeliyiz. Aşılı ya da aşısız, bedeninizin, zihniniz ve ruhunuzun bütünsel sağlığı için kendiniz  sorumluluk almalısınız.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirin ve doğal savunmalarınızı harekete geçirin ki , bedeniniz kendi kendini iyileştirme fırsatı bulsun.

Sapere aude !

“Bilmeye cesaret et!”

2021 yılının bu son ayında değişme gücünü bulmamız dileğiyle.

Homeopat Rita Berta Kaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir