Ay’ın homeopati ile ne ilgisi var? Organizmamız neredeyse %80 sudan oluştuğu için, tıpkı denizlerdeki gelgit olayında (Med cezir)  olduğu gibi, doğal olarak bizim üzerimizde de büyük bir etkisi vardır.

Ay, bulunduğu evreye göre beden, zihin ve ruh üzerinde farklı etkilere sahiptir. Hayatı daha kolay ve sağlıklı hale getirmenin birçok yolu vardır. En önemli cevaplar genellikle gözümüzün önündedir ama biz bunu görmeyiz.

Doğa bize birçok yol gösterir ve gücüyle bizi destekler. Bunları kullanmak bize kalmıştır. Engel olan tek şey bizim düşüncemizdir.

Haydi, gelin çocuklar gibi meraklı olalım ve ayın üzerimizdeki gücünün bize neler sunabileceğini deneyelim.

Hipokrat, ay ile tıp veya tıbbi operasyonlar arasındaki bağlantıya zaten dikkat çekmişti. Ayın hasta için elverişsiz olduğu zamanlarda ameliyatlara karşı uyardı. Operasyonlar için hangi ay evresi uygundur?

Azalan ay: Azalan ayın evresi, stresi (örneğin hastalıklardan) bırakmak ve rahatlatmak anlamına gelir. Bu nedenle, bu aşama cerrahi müdahaleler için çok uygundur. Ve ayrıca kilo vermek için harika bir dönemdir.

Yeni ayın özellikle operasyonlar için elverişli olduğu söyleniyor. Çünkü yeni ay, yeni bir başlangıç ​​ve olumlu değişimler anlamına gelir.

Ağdalı ay: Aksine, ağdalı ayın evresinin cerrahi müdahaleler için daha az elverişli olduğu söylenir. Bu vücudun her şeyi, örneğin vitaminleri ve besinleri daha güçlü emdiği, ancak daha güçlü tepki verdiği, örneğin ilaç ve müdahalelere karşı vücudun beslenmesi gereken aşamadır. Burada da diyete başlamamalısın.

Mümkünse dolunayda operasyonlardan kaçınılmalıdır.

Oldukça uygunsuz bir zamanda yapılan bir ameliyattan kaynaklanan yara da çok daha yavaş iyileşir. Ayrıca yaranın enfekte olma riski daha yüksektir.

Uygun günlerde, komplikasyon olasılığı önemli ölçüde daha düşüktür ve yara izleri daha iyi iyileşir.

Bu nedenle ameliyat randevunuzu ay takvimine göre planlamanızda fayda var. Ay takvimine göre saç kesimi, ekin, temizlik veya mali konularda da lehte veya aleyhte günler vardır.

Ay takvimi, binlerce yıldır bilinen değerli deneysel bilgidir. Ne yazık ki, insanlar bu bilgiyi daha fazla araştırmak ve güncel hale getirmek için, hala çok az yatırım yapıyor.

Bunun için yeterli literatür var.

Dr. F. Samuel Hahnemann Organon §11’de yazıyor;

* Dinamik etki, dinamik kuvvet nedir?
Dünyanın, görünmeyen akıl ermez bir güçle, Ay’ı 28 gün ve birkaç saatte etrafında döndürdüğünü; Ay’ın ise bu dönüş sırasında, okyonuslarda düzenli olarak belirli saatlerde met cezir olayına yol açtığını biliyoruz.( dolunay ve yeniay zamanları biraz farklılık gösterir) Bunları görüp şaşırıyoruz, çünkü duyularımızla bunların nasıl olduğunu anlayamıyoruz. Anlaşılan bu olaylar,ne maddesel araçlarla, ne de insanın yaptığı mekanik düzenlemelerle oluşmaktadır.

Ayrıca, etrafımızda, neden-sonuç ilişkisini bulamadığımız, bir maddenin bir diğeri üzerine etki etmesi sonucunda meydana gelen birçok olaya tanık oluyoruz.

İşte, Sevgili Dr.F.Samuel Hahnemann, 200 yıl önce, sadece gözleme dayanarak, bilimsel olarak çalışmıştır. Yaşam enerjisinin tam olarak ne olduğunu bilemesek de, nasıl çalıştığını biz homeopatlar çok iyi biliyoruz.

Yaşam enerjisi tüm organizmayı yönetir.
Faaliyet gösteren her şeyde bir enerji vardır.
Bunun aksini iddia etmek esas bilim dışıdır.
Madde olarak göremediğimiz birçok şeyin etkisini ölçüp manipüle edebiliyoruz.
Yaşam enerjisinin etkisi kendi metoduyla ölçülür.

Elektronik eşyalar için elektrik ne kadar önemli ise, organizma için de yaşam enerjisi o kadar önemlidir. Bu fizik öğrencilerinin ilk sömestrda öğrendiği bir bilgidir. Ve birçok insan biliyor ki; var olan semptomların artması, uykusuzluk veya baş ağrısı vs. gibi problemler Dolunay’da, Hilal ay’da ortaya çıkabilir ya da artabilir.

Aynı zamanda biz Homeopatlar da; yaşam gücünün, ayın etkisiyle bozulabileceğinden, bazı homeopatik ilaçların yeni ayda veya dolunayda verilmemesi gerektiğini biliyoruz.

4 Aralık 2021 Yeni ay. Olmasını istediğimiz bir dileğimizi ifade edebiliriz. Çünkü Yeni ay, yeni bir başlangıcı temsil ediyor ve sonunda bazı şeyleri düzene sokmak için doğru bir zaman.

Bugün sizi uzun süredir rahatsız eden her şeyi olumlu yönde değiştirme gücüne sahipsiniz. Size iyi gelmeyen şeylerden, insanlardan ve alışkanlıklardan kurtulun. Mesela sigarayı bırakmak için iyi bir zaman.

O halde sizlere yepyeni, güzel bir başlangıç diliyorum.

Sevgiler, Rita Berta Kaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir