Paskalya bayramı eski kültürlerde ilkbaharın gelişini kutlayan bir bayram olarak bilinir. Kesin bir tarih olmayan bu bayram Mart-Nisan ayları arasında her hangi bir pazar günü kutlanır.

Paskalya zamanı gelince kutlamalar yapılır, yumurtalar rengarenk boyanır ve çikolatadan çeşit çeşit paskalya tavşanları yapılır. Yumurta verilmesinin sebebi, “Tüm yaşam, büyük ya da küçük yumurtadan doğar ” düşüncesine inanılıyordu. Bu nedenle yumurta vermek sembolik bir mesaj olarak görülüyordu. Yeniden uyanışın bir simgesiydi.

Neşe ve sevgi dolu bu bayramda aileler bir araya gelir hediyeleşme ve dostluk pekiştirilir. Her milletin kendine özgü bayramları vardır ve bu bayramlar her zaman birleştiricidir. İçlerinde sevgi ve mutluluk enerjisini barındırırlar. Ve bu sevgi tüm dünyayı etkiler.

Unutmamalıyız ki bizler kocaman bir aileyiz, birbirimize görünmez bağlarla bağlıyız. Hepimizin özel yaşam enerjileri var. Bu sebeple önce kendimizi iyileştirmeli ve değiştirmeliyiz. Bu değişim tüm insanlığı etkileyecektir. Ancak kendimizde yarattığımız değişim dünyayı parlatır. Herkesin Paskalya Bayramını kutluyorum, sevgi, sağlık, barış diliyorum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir