İçimizdeki barış, dünyada barıştır! Biz bir insan ailesiyiz ve herkesi bir kız kardeş ya da erkek kardeş olarak görmeliyiz.

Ablamız, abimiz vahşice öldürülse buna sevinmezdik!!! Bunu dileyen insanlar, içten içe nefretleri ve üzüntüleri tarafından yönlendiriliyor, ki bunu da anlayabiliyorum! Şu anda dünyanın her köşesinde vahşice yaşanan zulümler aşılamaz ama zaten bu yaşananlar yeni bir şey değil, binlerce yıldır süregelmiştir.

Çocukluğumuzdan beri bize sürekli  savaş ve insanların yok edilmesiyle ilgili hikayeler anlatıldı ve bu konuda hiçbir şey yapamadık. Ancak istersek çok şey yapabiliriz çünkü yaratıcıyız ve sorumluluğu kendimiz alabiliriz.

Hiç kimse, hiç bir ırk diğerinden daha iyi değildir, eğer birini öldürmeyi veya taciz etmeyi zihnimizde hayal edebiliyorsak, şu anda dünya ekranlarında gördüklerimizden daha iyi veya daha kötü değiliz!!!

Beynimiz gerçeklik ile düşünceyi ayırt edemez. İyi ya da kötü diye bir şey yoktur, sadece içimizde düşündüğümüz ve odaklandığımız, dikkatimizi nereye yönlendirdiğimiz, enerjimiz oraya gider.

Dış etkenlerden uzaklaşıp içimize daha çok konsantre olmalı ve huzur dolu bir ortam yaratmalıyız. Hepimizin sevgi içinde yaşayabileceği sağlıklı bir dünya var. Her şeyden önce kendimizi öfkeden, nefretten, intikamdan, üzüntüden içsel olarak kurtarmalıyız, eğer herkes bunu yapsaydı bugünde yarın da dünyada savaş olmazdı. Bu dünyanın güçlü insanları yani dünyayı yönetenler (sayıları bizden çok daha az hatta 50.000 bile değil, biz 7 milyarız), propagandalarıyla bizi nasıl etkileyebileceklerini çok iyi biliyorlar.

Bunu son 3-4 yıldır çok net gördük. Öncelikle kendi hayatlarımız ve sevdiklerimizin hayatı bu propaganda ile (yani reklam, haber kaynakları vb. aracılığı ile korkuyu yayarak) tehdit edildi.

Çoğu insan, kendilerine ne enjekte edildiğini ve bunun onlara ne yapacağını bilmeden “gönüllü olarak” enjeksiyon yaptırdı ve yaptırıyor!

Biraz uyananlar bunun ne kadar hasara yol açtığını ve zarar vermeye devam ettiğini deneyimlemek ve görmek için yeterli düşünceye sahip oldu.

Lütfen ŞİMDİ kendi hayatınızın sorumluluğunu alın ve böylece sağlığınızı koruyun ve barışsever bir dünya yaratın. Lütfen gözlerinizi açın “SONUNDA UYANIN” tam zamanı!!! Bu savaşlar, önce virüse karşı savaş, sonra Rusya/Ukrayna, iklimen sonunda  İsrail/Filistin ve aile içi savaşa kadar… Savaşın, kötü muamelenin ve sömürünün en önemli tetikleyicisini anlamak, unutmamak lazım, yalnızca insanlar korktuğu için ortaya çıkıyor.

Propaganda makinesi tüm hızıyla çalışıyor (bizi yönlendirmeye çalışan o çok az kişi tarafından) bilinçaltımızdan nasıl yararlanılacağını tam olarak biliyorlar.

Ama dediğim gibi tüm dünyayı iyileştirmek için dış haberlerden tamamen uzaklaşıp her gün içsel şifamızı yapmalı ve bilinçaltımızı kendimiz programlamalıyız.

Biz sadece “ŞİMDİ”de yaşıyoruz, geçmiş bitti ve gelecek henüz burada değil, ama “ŞİMDİ”ye sahibiz ve burada gerçekten büyük değişiklikler yapabiliriz.

Her birey “ŞİMDİ/HEMEN” hareket edebilir, eğer kendi içimizde HUZUR içinde kalırsak ve kendimizi eski görüşlerden (Ho oponopono ile) kurtarırsak, bunun tüm dünyaya etkisi olur.

Çünkü değişip huzura kavuştuğunuzda çevrenizdeki her şey “MORFOGENETIK ALAN”a girer. Şimdi herkes kendine şunu sorabilir; bunun bu “morfogenetik alanla” ne alakası var?

Morfik alan (veya bilindiği şekliyle morfogenetik alan) görünmez ağlar halinde dünyanın etrafında uzanır ve küresel olarak bakıldığında ortak, her şeyi kapsayan bir enerji alanı oluşturur. Bireysel morfik alanlar her şeyi ve herkesi birbirine bağlar. Sınırları yoktur.

Kesişen çizgiler oluştururlar ve yeni bağlantılar yaratırlar. Milyarlarca bilgi bu şekilde alan alan aktarılıyor.

Ve bu krizden ancak birlikte çıkabileceğimize kesinlikle inanıyorum.

Barış içinde biz bir “insan ailesiyiz”!

Bizler yaratıcı varlıklarız ama her zaman “geçmiş ve gelecek” yanılsamasının tuzağına düşüyoruz.Sadece “şimdi bir şeyler yaratabiliriz”Örneğin “Eskiden her şey daha güzeldi” bu gerçekten doğru mu? Geçmişte de “kötü şeyler” yok muydu, geçmişte, çoğunlukla kitle iletişim araçlarının etkisiyle, şu anda hayatta gördüklerimizi yarattık! Yaratıcılar olarak biz bir şeyi yalnızca “ŞİMDİ”de değiştirebiliriz.Bu kuantum fiziği tarafından yeterince kanıtlanmıştır.

Düşüncelerimiz geleceği etkiler ve gelecek üzerinde çok büyük bir etkimiz vardır. Başkalarıyla sevgi, neşe ve sağlık içinde, huzurlu bir toplulukta değerli, neşeli bir hayata sahip olabilmemiz için! Bu barış çağını bu şekilde mümkün kılabiliriz. Hayatın akışına güven… İÇİMİZİ değiştirmeliyiz; böylece dış dünya değişebilir.

Her birey kendi gerçekliğini kendi düşüncesine göre yaşar. Bu da bize; zor zamanlarda bazı insanların bu aşamaları kolaylıkla atlatabildiğini, bazılarının da  geri adım attığını gösterir. Bu kişiler herhangi bir istikrara sahip değildir ve çeşitli nedenlerle korkmalarına izin verirler.

Stres, korku ve endişeler genellikle kendi deneyimlerinden değil, hikayelerden kaynaklanır. Ancak hangi anlatıları takip etmek istediğimize karar vermek bize kalmıştır. Her insan dışarıdan gelen her şeyi sorgulamalı ve öncelikle asıl istediğinin bu olup olmadığına dikkat etmelidir.

Ama eğer istediği bu değilse, kendini ilgilendiren başka hikayelere yer verip, enerjisini o yöne  vermelidir. Böylece kendi istek ve duygularınla örtüşmeyen enerji oradan çekilir. Ve medyada veya anlatılarda size sürekli olarak geleceğe dair ne kadar kasvetli bir tablo sunulursa sunulsun, lütfen “BURADA VE ŞİMDİ”ye geri dönün ve geleceğinizi kendiniz yaratın. “DIŞARI” sizi korku ve endişeye sürükleyen bu tuzaklarla dolu ama bunlar sadece bir yanılsamadır. Eğer onları kapatırsanız, BURADA VE ŞİMDİ’ye geri dönersiniz ve kendi geleceğinizi yaratabilirsiniz.

Dikkatimizi yönlendirdiğimiz şey kendi irademize karşılık gelir. Barış için bir şeyler yapmak istiyorsanız günün belli saatlerinde barış için dua eden gruplara katılın ya da başka yollarla enerji gönderin. Portekizli bir arkadaşım bana, her gün akşam saat 17.00’de sadece 1 dakikalığına çalışmayı bırakıp ,dünya barışı için  dua eden bir gruba katılmak isteyip istemediğimi sordu. Katıldım, çünkü; dünya çapında birçok insan barış için dua ettiğinde Morfogenetik Alan üzerindeki etkisi olduğunu biliyorum. Hatta ayrıca her gün saat 22.00’de yine dünya barışı için dua eden bir Reiki grubum daha var. İşte bu yüzden tekrar söylüyorum ,bizim sayımız daha çok ve her gün daha da  büyüyoruz … Böylece harikalar yaratıyoruz

Sevgiler Rita Berta Kaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir