İstanbul’daki LMHI Kongresi’nin ardından; paylaşılan bu büyük bilginin, sevincini ve başarısını daha çok kişiye ulaştırmalıyız.

Mümkün olduğu kadar çok insanın, homeopatinin temel kavramlarını öğrenmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Böylece akut acil durumlarda kendilerine, hayvanlar, bitkiler de dâhil olmak üzere tüm sevdiklerine yardım edebilirler.

Homeopati eğitimini alırsanız akut hastalıklarda rahatlıkla uygulayabilirsiniz! Homeopatinin temel kurallarını öğrendikten sonra, kronik hastalıklarda homeopatınıza yardımcı olabilirsiniz.

Bence herkes kendi sorumluluğunu almalı ve sadece gerçekten kronik hastalıklarda doktora başvurmalı. Homeopati; yaşam gücünün semptomlar yoluyla kendini nasıl ifade ettiğini ve yardım istediğini anlamayı öğretir. Bu semptomlar aracılığıyla akut durumlarda iyileşmek için uygun bir homeopatik ilacı kolayca ve hızlı bir şekilde bulabiliriz! Teşhise ihtiyacımız yok! Hızlı, nazik ve kalıcı bir tedavi elde etmek için semptomların tümüne ihtiyacımız var.

Özellikle günümüzde, sürekli olarak bulaşıcı hastalıklarla ve beraberinde bir dizi hastalık semptomunu getiren enfeksiyon gibi diğer travmalarla karşı karşıya kaldığımız zamanlarda. (Diğerleri arasında; akut mide rahatsızlığı, baş ağrıları, sırt ağrısı, kolik, zihinsel semptomlar vb… )

Kronik veya akut hastalığın ne olduğunu bilmek ve kendimize de nasıl yardımcı olabiliriz önemli.

Sonuç olarak, bilgi açısından zenginleşiyoruz ve önümüze birçok yol açılıyor. Bu da daha az korkmamız, hayatımızı çok daha özgür ve sağlıklı yaşayabilmemiz anlamına geliyor.

Yeni başlayanlar için “Homeopati Giriş”  kursumuzda sadece resimli power pointlerle anlatılan homeopati felsefesini değil, akut hastalıklarda hızlı ve güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz 16 homeopatik ilacı öğreniyorsunuz.

Bugün size Arnica montana ilacımızdan kısaca bahsetmek istiyorum:

Montana” dağ demektir. Yüksek bir dağda tek başınıza, korumasız bir şekilde 100 km yürüdüğünüzü düşünün, başınıza neler gelebilir? Örneğin düşebilir, bilek burkulabilir, böcekler tarafından ısırılabilirsiniz, güneş çarpması vs. gibi listeyi uzun süre devam ettirebilirim. Böyle durumlarda ortaya çıkan akut semptomlar için Arnica montana’yı hemen kullanabilirsiniz.

Arnica, kanamayı çok çabuk durdurur ve ağrıyı giderir. 
Arnica aynı zamanda büyük bir efor sonrası ortaya çıkan semptomlar için de kullanılabilir.

Daha fazlası ve doğru kullanım için eğitim almalısınız. Homeopati ufkunuzu genişletecek ve sizi büyük ölçüde zenginleştirecektir. Sizi başlangıç kursumuzda ağırlamaktan çok mutlu olurum!

Saygılarımla Rita Berta Kaya

NOT: Eğitimlerimize katılan arkadaşlarımıza, Homeopati El Kitabımız hediye olarak verilecektir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir