Bir kez daha ben ve ekibim yeni bir “homeopatiye giriş” kursunu başarıyla tamamladık. Öncelikle tüm ekibime emeklerinden dolayı, ayrıca katılım sağlayan ve kurs bitiminde memnuniyetlerini dile getiren değerli öğrencilerime teşekkür ederim.

Homeopatiyi yaymaya devam… Kısa bir süre sonra bu kursu tekrarlayacağız. Bu eğitimleri mucizevi Homeopati hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, kendileri ve sevdikleri için sorumluluk almak isteyenler için hazırlıyoruz.

Özellikle bu zamanlarda kendi bedeniniz ve ruhunuz için sorumluluk almak önemlidir. Daha önceki blog yazılarımdan birinde bahsettiğim gibi; kurban olmayın, hayatınızın yaratıcısı olun! Homeopati bize fiziksel, zihinsel ve ruhsal birçok alanda yardımcı olur.

30 yılı aşkın deneyimime istinaden, ilk yardım vakalarının %80’inde homeopati ile kendimize çok iyi yardım edebildiğimizi söyleyebilirim.

Homeopati sayesinde, sorunlarımızı ortadan kaldırmak için yalnızca baskılama sağlayan hapları içerek, ömür boyu kullanmak zorunda kalmamızın önüne geçebiliriz.

Çoğu akut vakanın iyileşmesi için sadece fiziksel semptomlar önemli değildir.

Semptomların çoğu hayal kırıklığı, öfke, nefret, kıskançlık, korku, ayrılıklar, para kaybı gibi diğer birçok zihinsel ve ruhsal yaralanmadan kaynaklanır.

İşte bütün bunların sonucunda, fiziksel semptomlar ortaya çıkar. %80’inde önce zihin hastalanır.

Örneğin; bir tartışmadan sonra tansiyon yükselir, uyku sorunları, kalp çarpıntısı, mide ağrısı, baş ağrısı vb. semptomlar gelişir. Bizi derinden etkileyen bir ölüm sonrası, adet görememe gibi pek çok sorun baş gösterebilir.

Para/iş kaybı nedeniyle birçok insan depresyona giriyor veya sırt ağrısı çekiyor, iştahsızlık yaşıyor, uyku problemleri yaşıyor, kansere ve intihara yol açabiliyor. Öfke ve öfkeden arpacık, uçuk, diş ağrısı, yüz felci ve diğer birçok rahatsızlığa yakalanabiliriz.

Homeopatide her zaman semptomların bütününü ve nedenini göz önünde bulundurduğumuz için, akut vakalarda da homeopatik benzer bir ilacı hızla bulabiliriz.

Akut vakalarda kendi kendine tedavi yaparak birçok kronik hastalığı önleyebiliriz. § 4’te Hahnemann şöyle yazıyor: Homeopat aynı zamanda bir sağlık koruyucudur!

Bu, homeopatik ilaçlara ek olarak, insanlara sağlıklı bir yaşam için talimatlar da vermesi gerektiği anlamına gelir: nefes alma-yeme-düşünme-pozitif-enerji çalışması-hareket vb.

§ 9’da yazmaya devam ediyor:

Ancak stres, öfke veya tartışmalardan dolayı tırnak enfeksiyonu geçirirsek veya başımız ağrırsa, artık sağlıklı düşünemez, mutlu olamaz veya hareket edemez. Homeopatik ilaçlar zihnini, bedenini ve ruhunu yeniden dengeye getirir.

Örneğin, bir kazadan, kas yaralanmasından veya büyük bir fiziksel efordan sonra, darbe yemiş gibi bir ağrı hissettiğinizde. Yaşam gücünü tekrar dengeye getirmek için Arnica ilacı kullanılabilir mi?

Ani bir şoktan sonra, örneğin bir depremden sonra, uçak türbülansından sonra Aconite ilacını kullanabilir miyiz?

İşte size hayatın içinde olabilecek, başınıza gelebilecek akut her türlü problemi çözmek için fırsat!

Homeopati Giriş Eğitimi sizler için hazırlandı. En kolay ve en doğru şekilde remedyleri (16 ilaç) nasıl kullanacağınızı, homeopatinin temel kurallarını, nasıl zararsız ve yumuşak şekilde kendinizi ve çevrenizi iyileştirebileceğinizi öğreneceksiniz.

 Biz her zaman sizlere öğretmeye hazır, bekliyoruz..

Sevgiler, Rita Berta KAYA

Yeni Homeopati Giriş Eğitimimiz Şubat ayında başlıyor, bizi takip etmeye devam edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir