Pek çok düğüne katılmış biri olarak  (özellikle de bu yıl) yeni evlenen bu güzel dostlar ve tümü için evliliğin önemi ve miazmalar (kronik hastalıklar) hakkında bir şeyler paylaşayım dedim.

Neden miazmalar (kronik hastalıklar) evlilikte bu kadar önemli?

Birçok insan muhtemelen “miasma” terimini ilk defa duyuyor (bu konuyu başka bir blog yazımda özellikle ele alacağım).

Dr. Hahnemann miasma teorisini yaklaşık 220 yıl önce keşfetti ve onun  miasma teorisine göre, bunlar nesilden nesle aktarılıyor, bu durum aynı zamanda daha yeni yeni bilimsel epigenetik teorisi tarafından da doğrulanıyor.

Miazmalar” bir tür genetik “hastalık programı”dır, Hahnemann’a göre 3 temel miazma vardır, “psora” (yavaşlık /eksiklik/yoksulluk bunun sonucunda vücutta ortaya çıkan bozukluklar), “sycosis” (fazla /coşku/aşırılık) ) ve “syphilis” (frengi)(yozlaşma/yıkım/sapkınlık/saldırganlık).

Bu miazma teorisi, Dr. Hahnemann zamanında ve ayrıca bu zamanda bile hararetle tartışıldı. Şahsen, bu homeopatik miasma teorisinin uzun yıllara dayanan pratiğimde tutarlı bir şekilde kanıtlanmış olduğunu görüyorum.

Elbette bu harika “miazma teorisi” hakkında, bu yazımda anlattıklarım küçük bir giriş niteliğindedir. Homeopati harika bir bilimdir ve günümüzde, çağımızda Hahnemann’ın teorilerinin tekrar tekrar doğrulandığını görüyoruz.

Bir evlilikte iki kişi birleşir ama aslında onların arkasında iki ayrı  kocaman aile de bu iki kişiye bağlanır ve bu nedenle onların atalardan gelen miazmları da (kronik hastalıkları) birbirine bağlanır!

Bu miasmaları, size epigenetik/genetik olarak binlerce yıldır nesiller boyunca aktarılan bir matris/bilgisayar programı olarak düşünün. Bu yüzden evlilikten önce en azından biraz genetik temizlik yapmanın ne kadar önemli olduğunu deneyimlerimden görüyorum.

Kronik hastalıklar (Miassma) teorisini bildiğimiz kadarıyla ilk defa Dr. Hahnemann 220 yıl kadar önce çalışmalarıyla keşfetti ve böylece hastalıklara yaklaşımda yeni bir bilimsel kapı açtı. Açtığı bu kapı hastalık semptomları, yaşam ve sağlık için yeni bir bakış açısı sundu. Bu da Hahnemann’ın öğretilerine göre, iyi eğitilmiş ve ayrıca kimsenin iyileştiremeyeceği hastalıkları iyileştirmek için yeterli deneyime sahip bir homeopata olanak sağlar!

Örneğin astım, romatizma, cilt hastalıkları, metabolik hastalıklar gibi geleneksel tıbbın çoğunlukla güçlü toksik ilaçlarla veya yan etki yapan ilaçlarla hafiflettiği veya baskıladığı hastalıklardır.

Ancak homeopatik tedavide en önemli şey, Dr. Hahnemann’ın kitaplarında anlattığı kanunlara bağlı kalmak ve iyi bilip, doğru uygulamak gerekiyor!

Homeopati kullanan insanlar, hatta homeopatiyi derinlemesine öğrenmeden kendilerine Homeopat diyebilen homeopatlar bu bilgi olmadan pek çok sağlığı bozan hata yaparlar. Bu kişiler homeopatik ilaçları yalnızca akut olarak kullanmalı ve orada bile lütfen her zaman homeopatik temel kuralları uygulamalıdır. Bu “miazmalar” sadece edinilebilir değil, aynı zamanda kalıtsaldır. Hastalığa kapı açan organizmanın zayıflığını temsil ederler.

Bu da beni miasmaların evlilikle ne ilgisi olduğuna geri getiriyor. Özellikle cinsel birliktelikte miazmalar bulaşır. Bu nedenle genç çiftler evlenmeden önce homeopatik olarak tedavi edilmelidir!

Döllenme sırasında sperm ve yumurtalık rahimde buluştuğunda binlerce yıldır ailelerde ortaya çıkan ve baskılanan tüm hastalıklar yeni başlayan hayatta, yani bebekte yaşama geçer. Bu kronik hastalık programları genlerimizde depolanır ve bazı olaylar, şoklar, yaralanmalar, sezaryen, aşılar, ilaçlar, her türlü baskı ile “sözde uyku” larından uyandırılır ve hastalık belirtileri olarak bize kendini gösterir.

Bu nedenle bebeklerde ve küçük çocuklarda cilt hastalıkları, sürekli soğuk algınlığı, AIDS, kanser, astım vb. sıkça görülmektedir.

Bu hastalıklara aile içinde uzun süredir bastırılan hastalıklar neden olmaktadır. Bu nedenle, iki partnerin evlilikten önce miazmalarını temizlemek için homeopatik tedavi almaları çok avantajlı olur. Eğer çocuk sahibi olmak istiyorlarsa, onlar için de çok daha iyidir: Sonuç olarak hamilelik ve doğum çok daha kolay olur ve çocuğun sağlıklı doğup büyümesi için büyük avantaj olan miazmaları temizler.

Çünkü bence, bu dünyada hiçbir şey sağlıktan daha önemli değil.

Homeopati ile sağlıklı bir geleceğe

Saygılarımla, Rita Berta Kaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir