Bilginizi etkinleştirin ve bilginize yatırım yapın. Günümüzün yeni, sürekli değişen zamanlarında, çoğu insan büyük bir korkuyla kendilerine “gelecek nasıl olacak”, en iyi nereye yatırım yapabilirim diye soruyor.

Her zaman sadece kendinize yatırım yapmanızı tavsiye ederim, bu mümkün olduğunca çok bilgi edinmek anlamına gelir. Elbette burada “okul bilgisi”’nden bahsetmiyorum, bence zaten okuldan aldığınız bilginin % 80’ini unutabilirsiniz ve çoğu insan da bu şekilde unutup sonra elinde kalan bir tek diplomayla sözde “uzman ” oluyor. Genellikle diğer bilgilerin çeşitliliğini artık görmez ya da görmek istemezsin (bunu Corona krizinde gördük ve hala görüyoruz).

İşte o yüzden size, kendi seçtiğiniz, size eğlence ve neşe getiren bilgiden bahsediyorum çünkü o zaman öğrenmesi kolay olur! Ve ne olduğu önemli değil, sizi ilgilendirmeli ve tüm dünya topluluğunun iyiliği için olmalıdır.

Dediğim gibi, bilgi güçtür, onu kimse sizden alamaz ve günümüzün bilgisayar teknolojisi ile onu neredeyse “bedavaya” elde edebilirsiniz ve sadece istemeniz gerekir.

Daha önceki blog yazılarımda da belirttiğim gibi: “Kurban değil, yaratıcı olun”. Özellikle günümüzde birçok insan umutsuzluğa kapılıyor ve sorunu her zaman başkalarında veya koşullarda görüyor, hayatın güzelliğini ve çeşitliliğini tanımak kolay.

Kendi deneyimlerimden varoluşsal korkuların ne anlama geldiğini biliyorum ama her zaman bana yardımcı olacak daha yüksek bir güce inandım ve zevk aldığım bilgimi her zaman genişlettim ve diğer insanlara aktardım. Dediğim gibi hayatım boyunca şikayet edebilirim ya da kendimi daha da geliştirmek için her şeyde olumlu bir şeyler görebilirim. Benzersiz olduğunuzun farkında olun.

Eckhard Tolle’nin dediği gibi, “şimdi ve burada yaşa!”

En önemlisi de “içi sesimize” (yaşam gücümüze) kulak vermeli ve dışarıdan gelen hiç bir etkenin (tv, telefon, medya vb.) bizi yönlendirmesine izin vermemeliyiz.

Her gün 1-2 saatlik bir “medya detoksu” yapmak en iyisidir.

Belki bir zaman gelecek bilgimizi, yani sevgiyle edindiğimiz şeyleri para karşılığında kullanacağımız günler geride kalacak onun yerine örneğin marangoz, hemşire, homeopat, çiftçi vs. sevgiyle öğrendiği tüm bilgileri sevgi ile takas yaparak hayata devam edecekler.

İç gücümüz bize rehberlik eder, sadece onu dinlemeliyiz. Çoğu insan yeni teknoloji “Ki“‘den korkar, ancak bu yalnızca insanların geçmişte öğrendiklerini ve geliştirdiklerini yapabilir. Bu nedenle, şimdi özellikle homeopatlara değinmek istiyorum, elbette yeni teknolojileri kullanmalıyız ki kendi bilgimizi ve muhakememizi daha iyi ve daha hızlı kullanabilelim.

Dünyanın en büyük bilgisayarının bizim mikroorganizmamızla karşılaştırıldığında sadece bir “kum tanesi” olduğunu asla unutmamalıyız. Bu medyayı sen kullanacaksın, onlar seni kullanmayacak.

Doğduğunuzdan beri ve daha önce öğrendiğiniz her şey mikroorganizmanızda depolanır, bu nedenle her zaman önce kendi bilgimizi kullanmalıyız. Homeopatik bir terapist olarak 35 yıllık deneyimime dayanarak, bilgisayar programı seçimi daraltmama yardımcı oldu, ancak nihayetinde hangi çareyi önerebileceğime “içsel bilgime” göre karar veriyorum.

Homeopatik terapide hasta ve terapist arasındaki enerjinin ve tabii ki yılların deneyiminin önemli bir faktör olduğunu düşünüyorum. İyi bir homeopat hastayı ve semptomlarını iyi tanımak için en az 1-2 saat süren bir analiz yapar ve onun enerjisine, vücut diline uyan ilacı seçer.

1-Önce iç sesinize sorun, ne istiyorum, o size cevap verecektir. (Bir kitap, bir ses, bir görüntü olarak karşınıza çıkacaktır.) Onu dinleyin!
2-Ne istediğinizi bilin ve bunun size neşe getireceğinden emin olun!
3-Her zaman yeni bilgiler depolayın ve sürekli tekrarlarla sinir yollarını çalıştırın ve bu şekilde yeni nöronlar oluşturun; (bir sporcu bile sürekli antreman yapmak zorundadır)

Bir bilgisayar sadece ona yapmasını söylediğimiz şeyi yapar! Ama sonsuz bir bilgi deposuna sahip bir yaşam gücümüz var. Ben bir homeopat olarak ömür boyu bilgi toplayabilirim ve bu sayede asla sıkılmam.

Size de bilgi depolamayı öneririm. Bilgi bilgisayarınızda değil, sizde depolansın.

Bir sonraki blog yazımda görüşmek dileği ile…

Sevgilerimle Rita Berta KAYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir