2023 yılı ve sonrası için tüm insanlara özellikle sevgi, sağlık, mutluluk ve zenginlik diliyorum! Biz bir “insan ailesiyiz “ ve ailede en önemli  şey bana göre çocuklardır. Bu yüzden onları korumaya çalışmalıyız.

Son 3 yıldır özellikle çocuklar çok acılar çekti! Bir çocuk için, Corona virüsüne yönelik alınan, uygulanan önlemler paha biçilemez bir biçimde zihinsel ve fiziksel olarak zarar vericiydi. Bu sebeple bu yıl çocukların ve tabii ki ebeveynlerin iyiliğine odaklanmak istiyorum.

Hayat mucize bir şekilde başlar. Gebe kalma, yaratılışın görünür hale geldiği tek eylemdir. Dünyaya yeni bir insan getirmeye karar vermeden önce, bu konuda gerçekten derin bir araştırma yapmalıyız. Ne yazık ki, çoğu insan sadece üreme eylemiyle ilgileniyor. Ama yeni bir insanın ortaya çıkışı harika bir kutsal eylemdir.

Homeopatik, şamanik ve aile dizimi eğitimlerimden yola çıkarak, üreme eyleminin yeni bir insanın ortaya çıkmasında önemli bir işlevi olduğunu biliyorum. Döllenme sırasındaki tüm psikolojik koşullar, gelecek yaşama taşınır. İster aşkla, ister direniş ve şiddetle, nerede ve nasıl gebe kaldığı gerçekten çok önemli.

Anne ve babanın duyguları önemli bir rol oynar.

Örneğin, şiddet kullanımından kaynaklanan panik korkusu ve ardından gelen umutsuzluk ve yalnızlık, ilk hücre bölünmelerinde derinden izlenir.

Çünkü her hücre, enerjisini ve dürtülerini diğer hücrelere ileten bir bilgi taşıyıcısıdır.

Gelişimimiz üzerinde neredeyse hiç kimsenin ebeveynlerimiz kadar büyük etkisi yoktur. Şamanik eğitimim ve bir homeopat olarak uzun yıllara dayanan deneyimim sayesinde, gebe kalma sırasındaki düşünce ve duyguların “ilkel hücre” ve dolayısıyla yeni yaratılan yaşamın gelişimi üzerinde de önemli ve biçimlendirici bir etkiye sahip olduğunu biliyorum.

Ebeveynlerin gebe kalma anında düşündükleri ve hissettikleri, yumurta hücresi, sperm hücresi ve “ruh ışını, yaşam gücü” bağlantısından oluşan “ilkel hücre” için biçimlendiricidir. Bu damga aynı zamanda annenizin hamileliğinin dokuz ayındaki deneyimini de içerir. Gebelik anından itibaren çevrede olan her şey “ilkel hücreye “yansır.

Anne ve çocuk arasındaki bağ çok güçlüdür. Bunu doğumdan sonra ebe ya da doktor çocuğu anneden kıpırdatmak ya da ilk muayene için aldığında gözlemleyebiliriz. Çocuk anneden 1,5 metreden fazla uzaktaysa bu çocuk için büyük bir şoktur. Annesiz olamayacağı için ölüm korkusu duyar.  Çocuk doğmadan önce “İlkel hücreden” embriyo ve dokuz ay boyunca annenin enerji alanında kalıyor ve orada gelişip dünyaya geldiği anda birdenbire bu enerji alanından kopuyor. Bu onun için büyük bir şok oluyor. Sezaryen durumunda ise bu şok daha da güçlüdür.

Yazı dizisi devam edecek…

Saygılarımla Rita Berta KAYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir