Güneşten mutlu oluruz çünkü verdiği ışık bize güç ve enerji veriyor. Kış, dinlenebileceğimiz bir zamandır ve ona da ihtiyacımız vardır. Şu sıralar kış aylarını geride bırakıyoruz ve çiçeklerle renklenen, güneşle aydınlanan 21 Mart bahara merhaba dedik.

Baharın yeni başlangıcı… Diriliş, yeniden doğuş, yeni hayat…

Daha önce de belirttiğimiz gibi ışığın çocuklarıyız ve tıpkı parçası olduğumuz doğa gibi artık dikkatimizi “yeni” yaşamlara, “yeni“ projelere çevirmeliyiz. Işıkla, sevgiyle, huzurla, mutlulukla, bollukla, birliktelikle çok olduğumuzu ve hep daha fazla olduğumuzu görselleştirmeliyiz.

Bahar başlıyor ve doğa her şeyin en parlak renklere bürünmesine izin veriyor ve biz de onu taklit etmeliyiz. Vücudumuzun D vitaminine ihtiyacı vardır. D vitamini bir hormondur ve güneşte oturarak bunu kendimiz üretebiliriz!

Güneş ışığı insan için çok önemlidir, eğer her gün güneşte oturursak, D vitamininin en iyi bilinen işlevi, kemik metabolizmasındaki rolüdür.

Diğer şeylerin yanı sıra, D vitamini bağırsaklardan kalsiyum ve fosfat alımını (emilmesini) ve bunların kemiklere dâhil edilmesini destekler.

Bu nedenle kemik mineralizasyonunda önemli bir rol oynar. Öğle güneşinde, özellikle UV’ye duyarlı kişiler gerekli D vitaminini 10 dakikada, normal duyarlı kişiler 20 dakikada ve daha az duyarlı kişiler 20 ila 40 dakikada üretirler.

Ancak sabah veya öğleden sonra olan güneşte kalmak tavsiye edilir.

Ve lütfen güneş gözlüğü takmayın, güneş gözlüğü güneş ışınlarının %70’ini engeller ve bunlar bizim için çok önemlidir. Güneş gözlükleri aracılığıyla güneş enerjisinin yalnızca bir kısmını alırsınız.

Güneş banyosundan kaynaklanan UV radyasyonunun cilt kanseri riskini artırdığı, ancak aynı zamanda kansere karşı koruyan D vitamini üretimini uyardığı söylenir.

Norveçli araştırmacılar, bunun belki de olumsuz sonuçları telafi etmekten daha fazlasını yapabileceğinden şüpheleniyorlar. Homeopatide “minimum doz” dediğimiz gibi, önemli olan dozdur.

Bu dünyada hala ışık ve karanlık savaşıyor. Şu anda çok fazla karanlık var. Bu dünyaya gerçek ışığı geri getirecek tarafa dönmek bizim sorumluluğumuzdur. Kendini ışığa aç çünkü sen ışığın çocuğusun.

Böylece kendinizin en harika versiyonunu hayata geçirebilirsiniz. Güneş yeni yaşam için önemli olduğu gibi, daha sonraki gelişimimiz için de önemlidir. Güneş yüksek titreşimi olumlu düşünceler düşünmemize yardımcı olur. 10 dakika ayırın ve hayatınızı nasıl olumlu yönde değiştirebileceğinizi düşünün ve görselleştirin.

Dr. F. Samuel Hahnemann,

Organon § 4  

Sağlığı bozan, hastalığa ve hastalığın uzamasına neden olan etkenleri tanıyan ve bunları sağlıklı insandan uzaklaştırabilen bir hekim,aynı zamanda sağlığın koruyucusu olur. Organon § 9 

…………….. . Böylece, içimizdeki akıllı güç, sağlıklı ve hayat dolu aracı, varoluşumuzun en yüksek amacına hizmet etmek için özgürce kullanabilmektedir.

Dr.Hahneman, bu dünyaya hasta olmaya değil, varlığımızın en büyük iyiliği için geldiğimizi söyler.

Ramazan ayı herkese arınarak, sağlıklı olmak, farkındalığa varmak gibi birçok güzelliğe fırsat sunuyor. Oruç, insana iradeleriyle baş etmeyi ve dürtülerini kontrol altında tutmayı öğretir ve insanın içindeki ışığı ortaya çıkarır. Çünkü insan yeryüzünde barış yaratmak içindir.

Baharın, özellikle bugünümüz için sağlık, mutluluk, neşe, barış, refah ve birliktelik getirmesini, yeni bir başlangıç, yeni ve güzel bir bakış ​​diliyorum.

Sevgiler, Rita Berta Kaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir